28 мая, 2024 19:52
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Амбасадорка Німеччини Фельдгузен: Україна має стати виробником і експортером енергії, а не транзитною країною

«Я думаю, що наша ідея – продовжити цей контракт, який є між «Нафтогазом» і «Газпромом», який ми також допомогли укласти у 2019 році. Якщо ми можемо це продовжити на п’ять або навіть на 10 років, з гарантіями, якщо не транзиту, то грошей для України, як це зараз (мається на увазі принцип «качай або плати», відповідно до якого укладено транзитний договір з РФ. – «ГОРДОН»)«,  сказала Фельдгузен.

Водночас вона підкреслила, що Європа переходить на альтернативні енергоносії та, напевне, через 15 років перестане користуватися газом.

«Майбутньому України як транзитної країни у будь-якому разі скоро кінець… Україна, на мій погляд, має стати виробником і експортером енергії, а не транзитною країною. Транзит – це завжди погано, тому що це можна зупинити. Виробляти, бути важливим експортером для Європи – це набагато важливіше, на мою думку», – пояснила вона.

Контекст:

«Нафтогаз» і російський «Газпром» 30 грудня 2019 року підписали контракт на транзит газу на п’ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новою угодою «качай або плати» становить 65 млрд м³ газу в перший рік і по 40 млрд м³ у наступні чотири.

Президент України Володимир Зеленський зазначав, що у межах п’ятирічного контракту з транзиту газу Україна отримає понад $7 млрд.

2020 року через територію України в Євросоюз було транспортовано 55,8 млрд м³ російського газу – це найнижчий показник за сім років, повідомляли 2 січня 2021 року у ТОВ «Оператор ГТС України».

Німеччина і США 21 липня заявили, що уклали угоду щодо газогону «Північний потік – 2», який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Згідно з угодою, транзит через Україну після введення у дію газогону має бути продовжено на 10 років.

Президент РФ Володимир Путін говорив 21 серпня, що Росія продовжить транзит газу через українську газотранспортну систему і після 2024 року якщо будуть контракти на його постачання в Європу.

Проверьте

Вітренко про "Північний потік – 2": Росія не готова грати за європейськими правилами

«Північний потік – 2» не має запрацювати зовсім, […] тому що зараз Росія не готова грати …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *