За оцінкою експертів компаній – членів Палати, запропоновані урядом зміни до Податкового кодексу є неприйнятними для бізнес-середовища, вони погіршать інвестиційну привабливість України.
В АСС висловили зауваження щодо окремих положень законопроєкту:
щодо змін в адмініструванні податку на прибуток підприємств у частині списання збитків; про внесення змін до особливості застосування ПДВ, які, серед іншого, можуть спричинити проблеми з відшкодуванням податку; про погіршення становища платників податків у процесі погодження податкового зобов’язання та його оскарження; про перегляд податкових ставок і збільшення податкового навантаження на окремі галузі, зокрема акцизи, оренду за користування радіочастотним ресурсом, введення акцизного збору на поновні джерела енергії.
Окрім того, в АСС звернули увагу, що ухвалення законопроєкту №5600 порушить принцип стабільності податкового законодавства, і закликали депутатів його відхилити.
«Бізнес-спільнота занепокоєна використанням значних змін у податкове законодавство без достатнього перехідного періоду. Це негативно впливає на інвестиційну привабливість України, адже такі зміни шкодять довгостроковому бюджетному плануванню компаній», – зазначають у заяві.
Контекст:
Законопроєкт №5600 зареєстрували у Верховній Раді 2 червня. У пояснювальній записці іеться про те, що його мета – забезпечення збалансованості бюджетних надходжень «шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни», а також усунення прогалин чинного законодавства. Він нині на опрацюванні в комітеті Ради.
Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.