1 марта, 2024 2:39
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Антимонопольний комітет слідом за прокуратурою та судом визнав формулу "Роттердам плюс" законною

Антимонопольний комітет України закрив розслідування щодо формули «Роттердам плюс» у зв’язку із відсутністю порушень, таке рішення у відомстві ухвалили 18 грудня, повідомляє агентство «РБК-Україна».

«Закрити розслідування через відсутність порушень законодавства у діях Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», – цитують журналісти АМКУ.

Антимонопольний комітет почав розслідування у травні минулого року за зверненням Національного антикорупційного бюро. Комітет дійшов висновку, що формула «Роттердам плюс» не мала негативного впливу на конкуренцію на ринку електроенергії.

Формулу «Роттердам плюс» використовували для розрахунку вартості вугілля для визначення прогнозу вартості електроенергії для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вартість вугілля розраховували за формулою «вартість вугілля у порту «Роттердам» плюс вартість його доставки до України». Унаслідок застосування формули теплові генерації, зокрема ДТЕК і державне «Центренерго», продавали електроенергію дорожче, зазначала «Економічна правда». Формулу скасували 1 липня 2019 року разом із запровадженням ринку електроенергії.

28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів заподіяння збитків. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017 року. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ мало завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку із відсутністю складу злочину.

Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП заявив, що ніяких доказів скоєння злочину у цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада закрила усі провадження щодо оскарження рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність складу злочину.

Проверьте

Деякі оборудки, проведені в путінський час, схожі на пряму крадіжку – Навальний

Під час приватизації у РФ деякі угоди були схожими на крадіжку. Про це в ефірі …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *