21 мая, 2024 3:35
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Атомну енергетику пропагують як "зелену", але вона теж є джерелом забруднення довкілля – "Екодія"

Заявляють, що атомну енергетику можна розглядати як «зелену», але це не так. Про це зазначає екологічна організація «Екодія» у Facebook 2 квітня.

«Атомну енергетику нерідко пропагують як “зелену” і хочуть представити як рішення кліматичної кризи. У попередніх постах ми вже розбиралися, що хоч атомна станція майже не викидає парникових газів під час роботи, та на усіх інших етапах своєї життєдіяльності теж є джерелом викидів і забруднення довкілля. За найгірших умов викиди парникових газів від повного ядерного циклу (тобто з урахуванням усіх необхідних етапів) у 24 рази більші за викиди від сонячної енергетики та усього в чотири рази менші за вугільну», – ідеться в повідомленні.

В «Екодії» зазначили, що атомні станції – «потенційно небезпечні об’єкти».

«Коли їх проєктують, то враховують багато ризиків, у тому числі й екстремальні погодні явища. Однак середній вік станцій у світі – понад 30 років, тож і планувалися вони кілька десятиліть тому. До сучасних кліматичних умов вони просто не пристосовані. А тим часом із посиленням зміни клімату екстремальні погодні явища частішають та стають усе більш непередбачуваними і масштабними й загрожують безперебійній роботі станцій», – заявили в організації.

«Екодія» назвала брак води «особливо тривожним для атомної енергетики наслідком зміни клімату».

«За прогнозами науковців, це головний ризик для нашого регіону. Однак він не лише потенційний, а й уже помітний, наприклад, для охолодження двох блоків Хмельницької АЕС уже зараз у найспекотніші періоди доводиться брати додаткову воду з річки Горинь. Чим збираються охолоджувати ще два блоки, які «Енергоатом» хоче добудувати, невідомо. В оцінці впливу на довкілля цього проєкту від його ініціаторів немає свіжих даних про те, чи вистачить їм води для безпечної роботи “нових” блоків», – заявили екологи.

https://www.facebook.com/ecodiya/posts/3851985124891431

В Україні діє чотири атомні станції: Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська.

Заступник міністра енергетики Юрій Бойко в лютому 2021 року заявляв, що міністерство енергетики України вважає перспективним будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, а також №5 Рівненської АЕС.

Проверьте

"Барселона" осталась должна Месси €52 млн – СМИ

Сумма, которую еще не выплатили Месси, – это зарплата, отложенная из-за эпидемии коронавирусной инфекции. Игроки «Барселоны» …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *