Порівняно з відповідним періодом 2020 року іпотечне кредитування подвоїлося за кількістю договорів та зросло у 2,4 раза у грошовому вимірі.
У листопаді 2021 року 22 банки видали 1025 іпотечних кредитів на 845 млн грн.
«Нові кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості залишаються головним рушієм ринку: у листопаді їхня частка становила приблизно 90% від усіх наданих іпотечних кредитів», – зазначили у релізі.
За даними регулятора, п’ять найактивніших банків уклали 90% іпотечних угод.
«Середня сума договору в листопаді зросла до 824,8 тис. грн порівняно з 803,9 тис. грн у жовтні. Середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами становила у звітному місяці 15,5% на первинному ринку і 13,5% – на вторинному», – уточнили у НБУ.
Контекст:
Уряд України у січні 2021 року затвердив постанову про програму «Доступна іпотека 7%», яка передбачає здешевлення вартості іпотечних кредитів. Запуск програми відбувся 1 березня.
Програма надає можливість громадянам із відносно невисоким рівнем доходу отримати житло в кредит із частковою компенсацією відсотків державою, зазначило Міністерство фінансів.
В Офісі президента України пояснили, що за цією програмою в іпотеку не можна буде купити житло, збудоване до 2015 року. Максимальний строк іпотеки становитиме 20 років, а мінімальний початковий внесок – 15% від вартості житла.
За даними Міністерства юстиції, за три квартали 2021 року в Україні було укладено 218,4 тис. угод купівлі-продажу квартир та будинків. Із них на умовах іпотеки було куплено 3,4% житла.