Він зазначив, що «Укрзалізниця» не має знову підвищувати вчергове тарифи на вантажоперевезення, підприємству необхідні реформа (поділ на напрямки вантажних і пасажирських перевезень), а також відкрита і прозора структура тарифу, додав він.
«Загальновідомий факт, що пасажирські перевезення дотуються саме перевезеннями вантажними. І неодноразово вже були пропозиції, УЗ цю ідею підтримала, щоб роз’єднати ці два напрямки – щоб ми всі бачили й розуміли, скільки потрібно коштів, щоб підтримувати наших громадян, які використовують УЗ. І в якій кількості закладати ці кошти в державний бюджет», – заявив Ткаченко.
Куди саме спрямовують заробіток від вантажоперевезень, також необхідно розуміти, оскільки інакше нове підвищення тарифу призведе тільки до відтоку клієнтів, переконаний голова київського представництва «АрселорМіттал Кривий Ріг».
«Усі ми зацікавлені, щоб УЗ працювала добре і була ефективною. Але ми повинні розуміти, що коли починається ріст цін, то клієнти УЗ починають шукати інші можливості – наприклад, скорочувати перевезення або віддавати перевагу автомобільним. Тому зростання тарифів не веде до зростання активності бізнесу», – заявив Ткаченко.
Контекст:
5 липня Міністерство інфраструктури опублікувало на своєму сайті проєкт наказу про внесення змін до коефіцієнтів на вантажоперевезення залізничним транспортом. Протягом місяця в міністерстві прийматимуть зауваження і пропозиції до цього проєкту.
За підсумками минулого року «Укрзалізниця» мала чистих збитків у розмірі майже 11,9 млрд грн, фінансові зобов’язання компанії 2020 року зросли більш ніж на 1 млрд грн – до 58,3 млрд грн.
У травні президент України Володимир Зеленський назвав компанію банкрутом і підкреслив, що влада робить усе можливе, щоб змінити керівництво «Укрзалізниці», але цього замало.