«Заборона на експорт брухту потрібна вже зараз. Тому що кожен день везуть баржі з металобрухтом на Туреччину та на Придністров’я йдуть вагони», – наголосив він.
Каленков додав, що перероблення брухту дасть держбюджету вчетверо-вп’ятеро більше грошей, ніж приносить мито від вивезення сировини за кордон. Він зазначив, що нинішнє низьке експортне мито не перешкоджає експорту, і брухт вивозять у величезних обсягах. Він позитивно оцінив плани Кабміну підвищити мито до €200, але наголосив, що ухвалити це рішення потрібно якнайшвидше – або ввести тимчасову заборону на експорт брухту.
«Як комбінацію рішення ми можемо заборонити експорт брухту хоча б на кілька місяців до березня, на цей важкий сезон, коли взимку ломозаготівля падає, і за цей час прийняти закон про підвищення експортного мита до €200… Потрібно розуміти, що кожен день тяганини – це величезні недонадходження до державного бюджету», – заявив Каленков.
Контекст:
В Україні діє експортне мито у розмірі $58 за тонну брухту, водночас із середини весни вивезення стабільно зростає, писав «Мінпром» із посиланням на дані Держмитниці.
Видання «БізнесЦензор» 27 вересня опублікувало лист асоціації металургів «Укрметалургпром», в якому представники галузі просять Кабінет Міністрів та президента України заборонити експорт брухту до 31 грудня 2023 року. Лист підписав голова об’єднання Олександр Каленков.
У червні 2021 року об’єднання «Укрметалургпром» та профільна асоціація «Укртрубопром» вже зверталася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням ввести тимчасову заборону на експорт брухту з України до кінця 2023 року.
Металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримав цю ініціативу.