27 июня, 2024 10:58
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Бюро економічної безпеки розпочне роботу до кінця 2021 року – меморандум України з МВФ

«Бюро економічної безпеки України почне працювати до кінця грудня 2021 року. Цей орган візьме на себе відповідальність за розслідування економічних, фінансових та податкових шахрайств та злочинів, які перебувають у юрисдикції Національної поліції, СБУ та податкової поліції, але за винятком тих злочинів, які підпадають під юрисдикцію Національного антикорупційного бюро України (НАБУ)», – ідеться у документі.

Функціонування БЕБ необхідне «з метою консолідації повноважень щодо розслідування економічних злочинів в єдиному слідчому органі».

«НАБУ буде мати первинну юрисдикцію у кримінальних справах про корупцію в межах своєї слідчої юрисдикції щодо інших правоохоронних органів, включаючи нове Бюро економічної безпеки», – зазначено у документі.

У ньому наголошують, що коли запрацює Бюро економічної безпеки, ліквідують Державну фіскальну службу, а її повноваження передадуть податковій та митній службам.

Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила у другому читанні 28 січня. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.

У законі йдеться про те, що БЕБ – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати та розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, які створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їхньому вчиненню. Бюро отримає відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.

Уряд на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення БЕБ.

У новому відомстві працюватиме 4 тис. осіб, його директора обрали на відкритому конкурсі. Ним став Вадим Мельник, його призначили на посаду 20 серпня.

Станом на 22 листопада у БЕБ працевлаштовано 214 людей.

Контекст:

Україна співпрацює із МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею, планують виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів України Сергій Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.

18 жовтня місія МВФ та влада України досягла попередньої угоди про перший перегляд програми фінансування stand-by.

Перегляд програми співпраці з Україною stand-by та виділення країні траншу на суму 500 млн спеціальних прав запозичення, еквівалентну $699 млн, виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила 22 листопада. Термін дії угоди про stand-by продовжено до кінця червня 2022 року.

24 листопада гроші прийшли в Україну, повідомили у Національному банку.

Другий транш спрямують на боротьбу з епідемією коронавірусної інфекції та підтримку фінансової системи України, заявляв президент Володимир Зеленський.

Проверьте

"Титры опустились". Путин заявил, что привился от COVID-19 еще и назальным порошком

«Через шесть месяцев после вакцинации у меня титры защитные опустились и специалисты порекомендовали провести процедуру …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *