19 апреля, 2024 2:38
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Блінкен попередив про санкції компанії, які беруть участь у будівництві "Північного потоку – 2"

Держдепартамент США закликає компанії, які беруть участь у реалізації газотранспортного проєкту «Північний потік – 2», зупинити роботи, інакше вони ризикують потрапити під американські санкції. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, опублікованій 18 березня на сайті відомства.

«Як сказав президент [США Джо Байден], «Північний потік – 2″ – погана угода для Німеччини, для України й для наших союзників і партнерів із Центральної та Східної Європи. Держдепартамент відстежує зусилля із завершення будівництва газопроводу та оцінює інформацію про сторони, які, як видається, причетні до цього», – заявив Блінкен.

Газопровід він назвав «російським геополітичним проєктом, скерованим на поділ Європи й ослаблення європейської енергетичної безпеки».

«Законодавство про санкції, ухвалене Конгресом 2019 року й розширене 2020 року, має значну підтримку двопартійної більшості в Конгресі. Адміністрація Байдена схильна дотримуватися цього законодавства. Департамент повторює своє попередження про те, що будь-яка особа, яка бере участь у проєкті «Північний потік – 2″, ризикує потрапити під санкції США й має негайно зупинити роботи на трубопроводі», – ідеться в заяві.

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становить 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Влада США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви і Естонії вважає «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент добудували 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво поновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причиною цьому стали можливі санкції щодо проєкту з боку США.

Проверьте

Інфляція в Україні у квітні знизилася до 0,7%, в річному вимірі – до 8,4% – Держстат

«Інфляція на споживчому ринку у квітні порівняно з березнем становила 0,7%, від початку року – 4,8%», – …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *