20 апреля, 2024 16:28
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Борислав Береза: Члени наглядової ради завели свиту й оплачує її надзвичайно збиткова "Укрзалізниця"

«Діяльність наглядової ради формально регулює закон України, статут АТ «Укрзалізниця» й окремі положення про наглядову раду АТ «Укрзалізниця». А в цій гастрономічній історії нас більше цікавить останній документ – положення про наглядову раду. Відкриваємо його. Там є кілька чудових статей. По-перше, ст. №58 дає наглядовій раді право обрати «корпоративного секретаря». Це такий собі завгосп, що забезпечує їм організаційно-технічне благополуччя. Людина, яка стежить, щоб членам Наглядової ради ситно їлося, смачно пилося й комфортно працювалося в «тяжких» умовах. Але це не все, ст. №61 зобов’язує «Укрзалізницю» створити цілий підрозділ, що забезпечує роботу вже самого корпоративного секретаря», – пояснив він.

Політик додав, що «тут починається найцікавіше», оскільки після того, як обрали корпоративного секретаря, також з’явилися дві додаткові організаційні структури: офіс корпоративного секретаря та персонал із забезпечення роботи наглядової ради.

«Таким гарним і простим маневром члени наглядової ради завели свиту. Оплачує цю свиту звичайно ж державна, але надзвичайно збиткова в останні роки «Укрзалізниця». Та ще й повністю відповідно до законів розростання бюрократичних систем – якщо 2019 року на фінансуванні цього «важливого» обслуговувального органу витратили $2 745 000, то 2020-го – уже $4 085 000. Підкреслюю – не на наглядову раду, а на людей які допомагають їм працювати. А тепер, власне, ближче до їжі – у ст. №64 йдеться про те, що «крім виплати винагороди за виконання функцій члена наглядової ради, членам наглядової ради відшкодовують документально підтверджені витрати, пов’язані з виконанням ними функцій члена наглядової ради». Як ви, напевно, здогадалися – на голодний шлунок працювати навіть таким «героям праці», як члени наглядової ради УЗ, дуже складно. Тому їм потрібно періодично харчуватися, бажано в ресторанах. А ще літати, бажано бізнес-класом. А ще проживати, бажано в «Інтерконтиненталь». Ну й інші дорогі дрібниці, без яких члени наглядової ради, мабуть, не відчувають себе VIP-персонами», – написав Береза.

Він опублікував фотографію запиту, у якому перераховано статті витрат на зустріч голови наглядової ради Шевкі Аджунер.

«Щоб раз і на завжди зняти питання – я не проти, а підтримую існування наглядових рад. До того ж я вважаю їх важливою частиною боротьби зі схемами й із корупцією. Але все залежить від того, хто є членом наглядової ради. Тут як зі скальпелем. Одні ним проводять операції, а інші вбивають. Питання в людях, їхній компетенції та ефективності. Знехотя я навіть міг би змиритися з їхніми величезними зарплатами та іншими витратами на утримання, якщо це дає позитивний ефект і ми бачимо результат діяльності. Але я хочу бачити реальні результати роботи, а не просто читати новини про розкриття чергової корупційної схеми в «Укрзалізниці» від журналістів-розслідувачів і водночас спостерігати, як мовчать члени наглядової ради, які це допустили», – заявив екснардеп.

https://www.facebook.com/borislav.bereza/posts/6005630432796346

Контекст:Береза також повідомляв, що члени наглядової ради «Укрзалізниці» протягом двох років «наїли» коштом компанії на 1,86 млн та «налітали» на літаках на 5,086 млн, і що для членів наглядової ради замовляють відпочинок на теплоході бюджетними коштами на мільйони гривень. Експредставник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, правозахисник і блогер Михайло Чаплига повідомив у березні в ефірі телеканала «Перший незалежний» про лімітовані банківські картки для членів наглядової ради «Укрзалізниці». Він заявив, що в кожного члена наглядової ради є картка з лімітом 500 тис. грн на місяць, і що Володимира Жмака усунули з посади голови компанії через те, що він спробував зменшити суми на цих картках. Економіст Борис Кушнірук висловив переконання, що рішення звільнити Жмака свідчить про те, що «досить широке коло осіб», зокрема й наглядова рада компанії, не хоче реформ, а має намір зберегти «Укрзалізницю» в тому вигляді, який дасть змогу й далі її розграбовувати. Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з «Укрзалізниці» перевіряє обґрунтованість розміру винагороди членам наглядової ради компанії, а також з’ясовує, на яких підставах їм видали лімітні банківські картки. Про це йдеться в запиті голови ТСК, нардепки від «Слуги народу» Юлії Гришиної. Народний депутат від «Батьківщини», член тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з «Укрзалізниці» Костянтин Бондарєв заявив, що члени наглядової ради одержують  по 300 тис. грн зарплати й водночас місяцями не з’являються в Україні та не мають жодного плану реформ для компанії. Тому, вважає він, необхідно розформувати наглядову раду в цьому складі і створити нову.

Проверьте

"Над миром нависла новая угроза". Степанов не исключил, что в Украине может быть четвертая волна COVID-19

«Очередная волна коронавируса преодолена, но […] мы прогнозируем, что у нас может быть и четвертая …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *