15 марта, 2024 23:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Боррель: Україна має пережити важливий енергетичний перехід

Імплементація Європейської зеленої угоди, до якої прагне Україна, матиме дуже сильні і глибокі геополітичні наслідки, зазначив представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель. Про це він сказав 11 лютого на пресконференції за підсумками засідання Ради асоціації Україна – ЄС, передає кореспондент «ГОРДОН».

«Деякі активи, які сьогодні дуже цінні, надалі такими не будуть, а інші, які сьогодні не мають цінності, матимуть велике значення. Й одна з проблем, яка впливає на наші відносини з Росією і з країнами Східного партнерства, – це постачання газу. В Україні їм доведеться пережити важливий енергетичний перехід, і ми готові допомогти Україні в цьому», – сказав Боррель.

Він нагадав, що в жовтні минулого року під час саміту Україна – ЄС європейська сторона привітала наміри України наблизити свою політику і законодавство до Європейської зеленої угоди.

За його словами, віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провели зустрічі для обговорення шляхів просування України до «зеленої» економіки.

Зі свого боку Шмигаль зазначив, що під час його візиту у Брюссель на сьоме засідання Ради асоціації Україна – Європейський союз учасники делегацій багато говорили про «зелений» курс Європи й енергетичну безпеку України та ЄС.

Він підкреслив, що напрям номер один у зв’язку із цим – це реформа в Україні енергетичного сектору загалом, впровадження повноцінного ринку газу та електроенергії, розвиток поновних джерел енергії.

«В Україні були проблеми із цим через розбалансування ринку, проблеми з оплатою і поверненням боргів. Це питання сьогодні структуроване, і держава, і енергетичний ринок поетапно виконують підписані меморандуми, але є комплексне питання реформування всієї галузі», – сказав прем’єр.

Шмигаль нагадав, що в 2023 році Україна планує приєднатися до європейської енергетичної мережі. «Ми пройшли повний аудит безпеки системи, залишаються технічні формальності», – сказав він. За словами чиновника, протягом 2022-го і 2023 року очікують на синхронізацію енергосистем.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна продовжить реалізацію законодавчих ініціатив, пов’язаних із Європейською зеленою угодою. Крім того, будуть продовжені спільні проєкти у сфері енергоефективності, перероблення вугілля і боротьби зі зміною клімату.

Європейська зелена угода (European Green Deal) – план, спрямований на досягнення так званої кліматичної нейтральності в ЄС. Нульового сумарного викиду парникових газів і нульового сумарного забруднення довкілля через перехід від використання викопних до поновних джерел енергії й сировини планують досягти до 2050 року. Цей програмний пакет охоплює багато різних секторів, включно з енергетикою, будівництвом, біорізноманіттям і транспортом.

В Україні з 1 липня 2019 року за стандартами Європейського союзу функціонує новий ринок електроенергії, але реформи не завершили: не ліквідовано перехресне субсидування, адміністративний вплив влади на ринок зберігається.

Проверьте

"Стрижка в лесу – абсолютно окей". Глава минздрава Латвии прокомментировал ограничения из-за COVID-19

Глава минздрава Латвии Даниэль Павлютс заявил, что в лесу стрижка, которая запрещена в стране из-за …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *