21 июня, 2024 18:49
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Брухт – це стратегічна сировина, його експорт потрібно заборонити якнайшвидше – нардеп Соха

«Експорт брухту потрібно обмежувати та зупиняти, якщо ситуація на сьогодні складається так, що ми маємо зупиняти промислові підприємства», – сказав Соха.

Він нагадав, що у першому півріччі 2020 року Україна експортувала 17 тис. тонн брухту, а в першому півріччі 2021-го – уже 213 тис. тонн брухту. Якщо не зупинити експорту, металургійна галузь залишиться без сировини і великі підприємства змушені будуть зупинятися, через що десятки тисяч українців опиняться без роботи, вважає він.

«У моєму окрузі розташовані два металургійні підприємства – «Дніпроспецсталь» і «Запоріжсталь». Загальна чисельність працюючих там людей  приблизно 20 тис. осіб. Так от, якщо завтра ці підприємства зупиняться і 20 тис. осіб опиняться на вулиці  і ми заходимо в зиму, ми заходимо у необхідність оплачувати платіжки, тарифи тощо – це просто катастрофа» – пояснив Соха.

Нардеп підкреслив, що брухт – це стратегічна сировина, оскільки вона забезпечує менш витратне та більш екологічне виробництво металу, тому уряд має негайно зупинити його експорт, щоб не лише не допустити зупинення меткомбінатів зараз, а й зберегти металургійну галузь у майбутньому.

«Це сировина, яка забезпечує менш витратне виробництво. Ми уникаємо двох процесів – це агломерація шихти, це доменні печі, первинне переплавлення руди на чавун при роботі з металобрухтом. Потреба підприємств у ломі – це від 30 до 90%. Тому я вважаю, що це стратегічна сировина, і ми повинні якнайшвидше ухвалити це рішення», – підсумував Соха.

Контекст:

«Мінпром» повідомляв із посиланням на дані Держмитниці, що експорт українського брухту зростає із середини весни.

Видання «БізнесЦензор» 27 вересня опублікувало лист асоціації металургів «Укрметалургпром», у якому представники галузі просять Кабінет Міністрів та президента України заборонити експорт брухту до 31 грудня 2023 року.

У червні 2021 року об’єднання підприємств «Укрметалургпром» та профільна асоціація «Укртрубопром» уже зверталися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням запровадити тимчасову заборону на експорт брухту з України до 31 грудня 2023 року. Металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримав цю ініціативу.

Проверьте

ДТЕК гарантує наявність вугілля на своїх ТЕС в опалювальний сезон 2021–2022 – гендиректор

«Жодної ТЕС ДТЕК не буде зупинено через брак вугілля. Із листопада до березня ДТЕК працює …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *