15 мая, 2024 18:49
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Будівництво газопроводу "Північний потік – 2" планують завершити до кінця серпня

Він зазначив, що будівельні роботи буде завершено до кінця серпня. Варніг підкреслив, що «газопровід побудовано на 98%, а два відсотки, яких досі немає, належать до однієї з двох його ниток». Іншу ж лінію «Північного потоку – 2» повністю побудовано, додав Варніг.

За його словами, головна мета – «запустити газопровід цього року». Водночас Варніг спростував повідомлення про проблеми із сертифікацією робіт, необхідною ліцензувальним органам.

Контекст:

«Північний потік – 2» має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км. Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. З кінця 2019 року на проєкт і компанії, які беруть участь у ньому, накладено американські санкції, які неодноразово розширювали.

Будівництво заморожували 2019 року, коли було побудовано 93% газопроводу, за рік, у грудні 2020 року, будівництво відновили. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року. Президент РФ Володимир Путін 4 червня повідомив про завершення робіт із прокладання труб першої нитки «Північного потоку – 2».

Вартість проєкту «Північний потік – 2» – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи. Німеччина наполягає на завершенні будівництва.

У лютому 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причиною цього стали можливі нові санкції щодо проєкту з боку США.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, однак наприкінці травня Байден назвав «контрпродуктивним із погляду наших європейських відносин» введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

18 травня видання Axios написало, що США не запроваджуватимуть санкцій стосовно оператора будівництва газопроводу – компанії Nord Stream 2 AG. Глава МЗС Німеччини Гайко Маас 19 травня це підтвердив. 21 травня Сполучені Штати включили до списку санкцій 13 російських суден, дві компанії та один заклад, пов’язані з будівництвом газопроводу, але Nord Stream 2 AG у списку немає.

Радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван 20 червня заявив, що США і далі вводитимуть санкції проти російських компаній, що беруть участь у будівництві «Північного потоку – 2». У РФ це назвали «бігом із перешкодами по каруселі».

Агентство Bloomberg повідомило 25 червня, що США і Німеччина домовляються, як зміцнити енергетичну інфраструктуру України і компенсувати транзитні збори після запуску газопроводу «Північний потік – 2».

Президент України Володимир Зеленський говорив, що вважає «Північний потік – 2» зброєю Росії і як компенсацію за його запуск Україна хоче гарантій безпеки і повернення окупованих територій.

В Офісі президента заявляли, що шанси зупинити «Північний потік – 2» досі є: спекуляції на тему, що він уже майже готовий, перебільшено.

Проверьте

В зоопарке в США снежный барс инфицировался коронавирусом, несмотря на меры предосторожности

Подозрения на коронавирус у самца снежного барса появились 22 июля, когда зоологи обратили внимание на …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *