1 апреля, 2022 0:31

Буславець пов’язала атаку на неї з діями Міненерго зі знищення корупційних схем в енергетиці

Тимчасова виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець вважає, що інформаційна атака на неї пов’язана з діями міністерства, спрямованими на знищення корупційних схем і викривлень на ринку електричної енергії на користь окремих гравців ринку, про це вона заявила на нараді в міністерстві, передає кореспондент «ГОРДОН».

Так глава міністерства відреагувала на звинувачення в конфлікті інтересів через роботу її сина в компанії «Енергоатом-Трейдинг», про який сьогодні заявив нардеп від «Слуги народу» Гео Лерос у своєму Facebook.

«Є посилання на мого сина, який працює в «Енергоатом-Трейдинг», улаштувався на роботу ще студентом. Зараз він там працює на найнижчій посаді. Якщо це єдине, що про мене можна сказати погане, то мене дивує ця ситуація. Вона для мене смішна, – сказала Буславець. – Розумію, що надалі буде багато бруду щодо рішень, які готують у міністерстві. Мотиви зрозумілі. Для когось це бізнес. Для когось – вимога заробити бонуси і зробити собі ім’я на черговому скандалі».

Вона наголосила, що міністерство хоче подолати корупційні фінансові схеми на ринку електроенергії, де, зокрема, отримують надприбутки трейдери.

«Сьогодні, на жаль, заробляє не генерація і не кінцевий споживач має привабливу ціну електричної енергії. А трейдери заробляють, тому що правила це дозволяють. І, на жаль, на такі маніпуляції немає своєчасної реакції», – заявила глава міністерства.

Буславець додала, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, не помічає порушень та не ухвалює рішень щодо викорінення схем на ринку.

«Є блок важливих питань у компетенції регулятора НКРЕКП. Через те, що необхідні рішення не ухвалюють, ми бачимо маніпуляції, які сьогодні є», – зазначила вона.

Ціни на ринку електроенергії впали до історичного мінімуму 64 коп. за кВт-год, що значно нижче за собівартість української генерації, пише «Сьогодні».

На думку Буславець, ручне втручання в роботу ринку електроенергії для примусового зниження тарифів на електроенергію для промисловості призвело до того, що галузь переживає найбільшу кризу, а енергетичні підприємства не можуть працювати через багатомільярдні борги. За оцінками відомства, дефіцит коштів в енергоринку України за підсумками 2020 року може сягнути 50 млрд грн.

Нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко напередодні повідомив, що його колеги-депутати надали йому інформацію про наявність багатомільйонних корупційних схем в електроенергетиці.

«Серед організаторів схеми називалися відомі прізвища: голова парламентського комітету з енергетики Андрій Герус, член НКРЕКП Дмитро Коваленко і власник трейдингової компанії «НЕК» Олександр Притика«, – перерахував він.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *