За даними банку, після катастрофічної повені в західних землях Німеччини у фінансовий інститут надійшло приблизно €51 млн забруднених банкнот.
Фахівці банку очищають купюри від мулу, бензину і слідів каналізації, пересвідчуються в їхній автентичності та безоплатно обмінюють на нові купюри.
Місцеве видання Kurier зазначає, що це «не робота для людей, чутливих до запахів»: вміст пакунків із грошима може жахливо пахнути під час зняття з них захисної плівки. Професіонали ретельно миють банкноти, сушать і розгладжують. Інші перевіряють і перераховують їх.
«Очищення купюр має відбуватися якнайшвидше, до того, як вони злипнуться і стануть твердими, як бетон», – зазначив глава Бундесбанку.
Для обміну грошей необхідні дві умови: купюра має бути справжньою і від неї має зберегтися більша частина – «половина і ще шматочок», як сформулював Берман. За його словами, експерти зупиняють спроби обміну забруднених фальшивих купюр.
Контекст:
Із 12 липня на заході й південному заході Німеччини тривали зливи, які призвели до сильної повені. Унаслідок цього загинуло щонайменше 175 осіб.
Потужні зливи в Німеччині спричинив циклон «Бернд», повідомила «Немецкая волна». Через стихію приблизно 200 тис. людей залишилися без електрики.
Німецький союз страховиків оцінив збитки від повені в €4–5 млрд. Водночас результати першої оцінки страховиків поки не містять даних про збитки в Саксонії і Баварії, де також сталися повені.