Зняти зі своїх рахунків тепер громадяни Росії можуть не більше ніж $10 тис., решту грошей буде видано в рублях за ринковим курсом. Регулятор попередив, що банкам може бути потрібно кілька днів для того, щоб привезти необхідну суму в готівковій валюті в конкретний відділок.
У Центробанку зазначають, що приблизно 90% валютних рахунків у РФ не перевищують суму $10 тис. У євро або іншій валюті, крім долара, зняти гроші вже не можна. Усі ці обмеження стосуються відкритих до 9 березня 2022 року рахунків і внесків.
Нові рахунки та внески можна відкривати у валюті, але зняти з них гроші можна буде лише в рублях, норма про зняття до $10 тис. у доларах на них не поширюється.
«Банки не будуть протягом строку дії тимчасового порядку продавати готівкову валюту громадянам. Поміняти готівкову валюту на рублі можна буде будь-якої миті і в будь-якому обсязі», – заявили в Центробанку Росії.
Контекст:
Міжнародне рейтингове агентство Fitch 8 березня знизило кредитний рейтинг Росії з В до С – тобто до переддефолтного стану. «Рейтинг С демонструє думку Fitch про неминучість суверенного дефолту», – ідеться в повідомленні.
Російська економіка обвалюється через західні санкції, введені проти країни за вторгнення в Україну. Про загрозу дефолту 2 березня заявили аналітики фінансової компанії JP Morgan.
6 березня кредитний рейтинг Росії понизило агентство Moody’s (з В3 до Са). За версією цього агентства, РФ опинилася за крок від дефолту.
Експерт Morgan Stanley у сфері суверенного кредитування для країн Саймон Вейвер сказав у коментарі Bloomberg 7 березня, що дефолт в РФ може наступити 15 квітня, коли закінчиться 30-денний пільговий період із виплат російського уряду за доларовими облігаціями 2023-го і 2043 року.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема й персональні проти Путіна. Крім того, 8 березня США ввели заборону на імпорт російських енергоносіїв – нафти та газу, Великобританія вирішила відмовитися від них до кінця року.
24 лютого президентРФ Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – «демілітаризація та денацифікація України». Російські війська завдають ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об’єктах. Вони атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню «Град» та «Ураган», завдає авіаударів.
7 березня в управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що від 24 лютого жертвами російської агресії проти України стало щонайменше 406 мирних жителів, поранено 801. В організації зазначили, що реальні цифри значно вищі, оскільки з місць, де відбуваються інтенсивні бої, інформація надходить із запізненням і її ще треба підтвердити. 8 березня міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив інформацію про більш ніж 400 убитих і понад 800 поранених мирних громадян від рук російських солдатів.
Втрати російських окупантів станом на 8 березня становлять понад 12 тис. осіб убитими, пораненими й полоненими. Також, за даними Генштабу, РФ втратила за цей період 303 танки, 1036 бойових броньованих машин, 120 артилерійських систем, 56 реактивних систем залпового вогню, 27 засобів протиповітряної оборони, 48 літаків, 80 вертольотів, 474 одиниці автомобільної техніки, три судна, 60 цистерн з паливно-мастильними матеріалами та сім безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня.