«Якщо ми все-таки говоримо про системні порушення митних правил, то той аналіз ресурсу, який можна мобілізувати в бюджет, ми оцінюємо від 100 до 150 млрд грн щорічно за нинішньої бази оподаткування. Це збігається з оцінками досить великої кількості різних інституцій, громадських організацій», – сказав він.
За словами голови ДМСУ, 90% доходів бюджету формує 3% компаній-імпортерів, які працюють «по-білому», інші учасники ринку представлені «умовно сірими», «чорними» компаніями, а також «найцікавішим» сегментом, який дає в бюджет «десь приблизно 3,5–4,5 млрд».
«У цьому сегменті, у цих самих відсотках дуже вузьких перебуває 90% учасників зовнішньої економічної діяльності, там понад 200 тис. суб’єктів. І ресурсність його десь можливо підвищити, за деякими оцінками, від трьох до семи раз. Збільшити платежі в бюджет. Адже що реально відбувається в цьому сегменті, ми не знаємо. Це товари народного споживання. Якщо ми навіть беремо статистику, то наша статистика дуже спотворена. Ми не бачимо в ній брендового одягу. У Києві і по всій країні дуже багато магазинів, які торгують дуже гарними брендами. Їх немає у статистиці», – пояснив Рябікін.