16 февраля, 2024 7:13
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Членкиня Ради з питань свободи слова при президенті Попова уникла розшуку за неповернення кредиту на суму понад $6 млн – адвокат

Членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при президенті України Тетяна Попова, незважаючи на низку фактів зловживань і порушень закону, і далі ухиляється від повернення кредиту ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», а підконтрольні її сім’ї фірми протизаконно виводять із-під іпотеки майно й оформлюють фіктивне банкрутство підконтрольних їм компаній. Про це йдеться в колонці адвоката Назара Чорного на сайті «Букви» «Уроки спекуляції, або Як Тетяна Попова дивом уникла переслідування правоохоронцями».

«Неповернення кредиту на суму понад $6 млн, взятого в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» підконтрольними родині Попової фірмами, починається з того, що у 2007 році ТОВ «Інкрістар» (наразі ліквідоване) уклало з банком кредитний договір на цю суму. У квітні того ж року ТОВ «Західбудінвест Компані Консалтинг» було укладено договір іпотеки, предметом якого була нежитлова будівля, розташована в Києві (більш відома як бізнес-центр «Інкрістар»)», – пише юрист.

За його даними, у вересні 2008 року Попова уклала договір поруки з ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» як поручитель боржника, ТОВ «ЗКК», яке належить її родині. ТОВ «ЗКК» припинило виплачувати кредит відразу після укладення договору про переведення боргу з ТОВ «Інкрістар» на ТОВ «ЗКК» 2008 року. Унаслідок цього утворилася заборгованість перед банком на суму приблизно $7 млн. Судових проваджень за участю ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» і компаній, підконтрольних сім’ї Попової (а також їй особисто), було не менше ніж чотири, стверджує Чорний.

Поповій було заборонено виїжджати за межі України до повернення боргу перед ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», вона намагалася оскаржити цю заборону, мотивуючи тим, що необхідність у поїздках за кордон зумовлена її роботою та потребою в оздоровленні, розвитку й відпочинку дитини, однак дістала відмову, зазначив автор.

«Магія полягає в тому, що попри оголошення в розшук, який дивним чином припинився без будь-яких на те підстав, пані Попова, схоже, зовсім не хвилюється з цього приводу, а правоохоронні органи, своєю чергою, зовсім не помічають появ пані Попової в телестудіях, а також запис інтерв’ю у глави Вищої ради правосуддя (оцініть іронію ситуації)», – ідеться в колонці.

Постанову про закриття кримінального провадження, згодом скасовану судом, у квітні 2020 року ухвалив прокурор Київської місцевої прокуратури №6 Святослав Мазурик, якого вже в червні затримали під час спроби отримання неправомірної вигоди в розмірі $100 тис., підкреслив адвокат.

«До того ж, не дивлячись на висновки суду щодо відсутності підстав для закриття кримінального провадження, прокурором Київської місцевої прокуратури №6 Байдюком Д. А. 21 серпня 2020 року було повторно закрито справу відносно Попової», – написав він.

Чорний зазначив, що стосовно Попової правоохоронні органи уникають будь-яких дій, а також проводять обшуки в інтересах ще однієї підконтрольної родині Попових компанії – ТОВ «Медіа Експерт Плюс». Під час цього обшуку слідчі не тільки порушили низку норм КПК України щодо порядку проведення слідчих дій, а й перешкоджали діяльності журналістів, заявив Чорний.

Проверьте

Из-за COVID-19 главной новогодней елки в Виннице не будет – мэр

Из-за сложной эпидемической ситуации главную новогоднюю елку в Виннице устанавливать не будут. Об этом 24 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *