У Єврокомісії порівняли ціни на електроенергію для побутових споживачів у європейських столицях.
Зокрема, у Києві тариф для населення в сім разів менший, ніж у Берліні (5 євроцентів проти 35 євроцентів/кВт-год), у шість разів менший від показника Копенгагена (приблизно 30 євроцентів/кВт-год), у чотири рази нижчий, ніж у Парижі (орієнтовно 21 євроцент/кВт-год).
За даними Єврокомісії, порівняно з аналогічним періодом 2020 року тариф для несення в Києві зріс на 18% завдяки скасуванню додаткової пільги на 100 кВт до пільгової ціни 1,68 грн/кВт-год.
У звіті Єврокомісії йдеться, що таке зростання в Україні спричинено збільшенням вартості на послуги з передання та розподілу електричної енергії.
Контекст:На засіданні 28 грудня 2020 року уряд України скасував пільговий тариф у розмірі 90 коп./кВт-год на перші 100 кВт-год для побутових споживачів. Із 1 січня 2021 року населення оплачує всю спожиту електроенергію за єдиним тарифом – 1,68 грн/кВт-год. До цього ціни на електроенергію для населення переглядали в березні 2017 року, писав портал ExPro. Вони становили 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год на інший обсяг місячного споживання. За даними Міністерства енергетики, тариф для населення у грудні 2020 року не покривав витрат на доправлення електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн. Тодішній глава Міненерго Юрій Бойко 26 листопада заявив про вимушений перегляд підходів до формування тарифів для населення найближчим часом. Ідею українського уряду наблизити побутові тарифи на електроенергію до ринково обґрунтованого рівня підтримали секретаріат Енергетичної спільноти і Єврокомісія.