21 июня, 2024 21:40
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ціна на газ у Європі опустилася до $820 за 1 тис. м³

Найнижчий показник на торгах зафіксували о 15.21 (€66,3 за 1 МВт-год). На час написання новини ціна газу встановилася на рівні €67 за 1 МВт-год.

Оптові ціни на газ почали падати вранці 28 жовтня після заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що «Газпрому» необхідно розпочати планову роботу щодо підвищення обсягу газу у європейських підземних сховищах, повідомило Reuters. Із такою заявою Путін звернувся до голови «Газпрому» Олексія Міллера на нараді з питань освоєння ресурсного потенціалу півострова Ямал 27 жовтня.

Аналітикиня американсько-британського постачальника даних про фінансові ринки Refinitiv Марина Циганкова вважає, що вірити Путіну рано, оскільки Росія не почала бронювати на листопад додаткові транзитні потужності через Україну.

Контекст:

Цього року на ринку газу у Європі фіксують дефіцит. За даними асоціації європейських операторів газової інфраструктури Gas Infrastructure Europe станом на 27 жовтня, газові сховища у ЄС та Великобританії заповнено приблизно на 77,08%. У попередні роки перед опалювальним сезоном європейські сховища було заповнено приблизно на 84%, зазначало агентство Reuters.

Поштовхом до зростання цін стали результати аукціону, на якому «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

Якщо на початку року ф’ючерси на газовому хабі TTF у Нідерландах коштували приблизно $250 за 1000 м³, то у вересні ціна на газ у Європі вперше в історії подолала позначку $1000, а 6 жовтня оновила історичний максимум – понад $1900 за 1000 м³.

У вересні понад 40 депутатів Європарламенту закликали Єврокомісію розслідувати роль «Газпрому» у рекордному зростанні цін на газ у Європі та у маніпулюванні ринком, писало Bloomberg. Вони вважають, що «Газпром» може використати високі ціни на газ у Європі для здобуття дозволу на запуск трубопроводу «Північний потік – 2» до схвалення регулювальних органів.

Проверьте

Бюджет втрачає величезні гроші за кожен день відтермінування заборони на експорт брухту – експерт

«Заборона на експорт брухту потрібна вже зараз. Тому що кожен день везуть баржі з металобрухтом …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *