16 вересня мінімальний показник торгів у Китаї становив $103,86 за тонну, максимальні ціни на руду минулого тижня фіксували 14 вересня – $110,13 за тонну.
Експерти пов’язують падіння цін на сировину з уповільненням зростання ринку нерухомості в Китаї, а наближення крайнього терміну виплати за облігаціями компанії з нерухомості Evergrande викликає додаткове занепокоєння учасників ринку, оскільки ця компанія заявляла про брак коштів для погашення облігацій.
«Прогнозують, що тенденція скорочення запасів руди в китайських портах, яку фіксували попереднього тижня, не збережеться через постачання з Австралії та Бразилії. Водночас урядові обмеження виробництва сталі в Китаї означають можливе подальше зниження цін на залізну руду, незважаючи на очікуване сезонне відновлення попиту на сталь», – указано в повідомленні GMK Center.
Автори нагадали, що Китай збирається скоротити викиди СО2 у сталеливарній промисловості й до 2060 року досягти вуглецевої нейтральності.
«Імовірно, виробництво сталі буде обмеженим до 2022 року, напередодні Зимових Олімпійських ігор і Зимових Паралімпійських ігор. Китай – найбільший імпортер залізної руди у світі. За даними 2020 року, країна наростила імпорт сировини, якщо порівнювати з попереднім роком, на 9,5%, до 1,17 млрд тонн», – резюмують у статті.
Контекст:
19 серпня ціни на руду на світових товарних біржах впали до $134,05 за тонну, що було найнижчим показником із весни 2021 року. 1 вересня ціна на залізну руду впала до $143,55 за тонну, 10 вересня – до $130, 16 вересня – до $113 за тонну.
Після періоду зростання цін на продукцію аграрного і металургійного секторів зниження котирувань є нормальним, і до зменшення надходжень мають бути готові як компанії, так і уряд, заявляла виконавча директорка Національної асоціації видобувної промисловості України Ксенія Оринчак.
На світових ринках ціни на сировину змінюються постійно і держава не повинна користуватися цим, підвищуючи податки за сприятливої для експортерів ситуації, зазначав директор GMK Center Станіслав Зінченко.