«Ще вчора руда коштувала $120. Тобто вона втрачає у вартості близько $6 на добу. Усього із червня цього року руда втратила половину вартості: тоді її продавали більш ніж по $220/тонну. За прогнозами світових аналітиків, вартість руди буде падати й далі, оскільки Китай, який раніше і перегрів ринок, згортає промисловість у рамках програми декарбонізації, а також щоб очистити повітря перед зимовою Олімпіадою», – пише агентство.
Журналісти зазначають, що навіть недовгий пік цін дав змогу Україні відмінно заробити.
«Так, за даними української митниці, за вісім місяців цього року Україна заробила на експорті чорних металів $8,9 млрд, що на 73,15% більше, ніж роком раніше. Тільки в серпні країна отримала півтора мільярда експортної валютної виручки», – написано в повідомленні «РБК-Україна».
Контекст:
19 серпня ціни на руду на товарних біржах упали до $134,05 за тонну, що було найнижчим показником із весни 2021 року. 1 вересня ціна на залізну руду впала до $143,55 за тонну, 10 вересня – до $130.
Після періоду зростання цін на продукцію аграрного і металургійного секторів зниження котирувань є нормальним і до зменшення надходжень потрібно бути готовим як компаніям, так і уряду, заявляла виконавча директорка Національної асоціації видобувної промисловості України Ксенія Оринчак.
На світових ринках ціни на сировину змінюються постійно і держава не має користуватися цим, підвищуючи податки за сприятливої для експортерів ситуації, зазначав директор GMK Center Станіслав Зінченко.