Вона підкреслила, що на наступному саміті Україна – ЄС документа ще не підпишуть.
Стефанішина зазначила, що назвати конкретні дати можливого підписання зможе цього літа, коли завершуватимуть роботу місії, які оцінюють готовність України до укладення угоди. Після цього уряд зможе ініціювати офіційні перемовини.
«Перш ніж завершиться ця оцінка і будуть представлені рекомендації, процес офіційних перемовин ми не зможемо ініціювати. KPI, який я встановлювала б на 2022 рік, – це початок офіційних перемовин. Вони можуть бути дуже швидкими, якщо вдасться розбудувати політичний консенсус у Єврокомісії щодо цієї угоди», – пояснила віцепрем’єрка.
Контекст:
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі.
За підсумками саміту у Брюсселі в жовтні 2020 року Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Згідно з текстом документа, сторони очікують на подальше посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох галузях: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.
У грудні 2020 року Стефанішина заявляла, що Україна і Євросоюз домовилися про підписання «промислового безвізу» для низьковольтного та електромагнітного обладнання, машин і механізмів.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що «промисловий безвіз» Україна та ЄС підпишуть до кінця 2021 року.
Президент Володимир Зеленський заявляв у жовтні 2021 року, що Україна розраховує підписати угоду про «промисловий безвіз» на наступному саміті Україна – ЄС.