Агентство зауважує, що у провадженні йдеться про вимогу, супроводжувану погрозами переписати на Семінського частку, еквівалентну $150 млн у приватній газовидобувній компанії «Нафтогазвидобування».
За інформацією «РБК-Україна», це друге кримінальне провадження ДБР проти нардепа. Про перше агентство писало 15 червня, щодо нього Семінському інкримінують привласнення частини прибутку газовидобувної компанії «Нафтогазвидобування» у період, коли він був головою правління цієї компанії – справу відкрито за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою).
Обидва провадження розслідують за скаргою екснардепа і колишнього міністра транспорту Миколи Рудьковського.
Контекст:
Видання «Цензор.НЕТ» опублікувало розшифрування розмови Семінського з Андрієм Мельником, який є підозрюваним у справі про його ж викрадення. У цій розмові співрозмовники, зокрема, обговорили зустріч із нардепами від ОПЗЖ Віктором Медведчуком і Нестором Шуфричем, щоб вони взяли участь у розділі частки Рудьковського в компанії «Нафтогазвидобування».
ВІДЕО
Семінський, з огляду на записи, опубліковані «Цензор.НЕТ», просив Мельника дати необхідні йому свідчення в суді й пояснив, що суть його конфлікту з Рудьковським полягає в тому, що той не віддав йому 10% акцій «Нафтогазвидобування», хоча зізнався, що не мав на них документів.
У лютому 2012 року Семінський виїхав із роботи, потрапив у підлаштовану ДТП і його викрали невідомі озброєні люди в масках. Визнаного судом зниклим безвісти Семінського звільнили у травні 2015 року. Тоді він був головою компанії «Нафтогазвидобування» і потім неодноразово стверджував, що замовником його викрадення був Рудьковський. 3 березня Рудьковському вручили повідомлення про підозру у цьому кримінальному провадженні.
Коментуючи кримінальну справу проти себе, Рудьковський заявляв, що це – пряме вимагання з боку Семінського його частки в компанії «Нафтогазвидобування». За словами Рудьковського, Семінський працював найманим директором «Нафтогазвидобування», отримував високу зарплату, однак коли з’ясували, що неефективне управління привело компанію до великих збитків і боргів та її необхідно продати, незадовго до угоди зник. 25 лютого 2021 року СБУ заявила, що розкрила викрадення Семінського.
«Семінський каже: якщо ти перепишеш [«частку в «Нафтогазвидобуванні»], я піду в прокуратуру, дам свідчення, що ти мене не викрадав. Справу закриють і все. А якщо ні – у нас у прокуратурі все схоплено, приїдеш в Україну, ми тебе посадимо. Доти, доки не перепишеш те, що ми хочемо», – розповідав Рудьковський в інтерв’ю Дмитрові Гордону.
Ексміністр звернувся з відкритим листом до президента України Володимира Зеленського, де виклав усі обставини цієї історії – але лист залишився без відповіді.
Рудьковський заявив 10 березня, що Семінський «ніколи не був власником або акціонером «Нафтогазвидобування», але постійно і протиправно вимагав частку» в компанії, погрожуючи заявити, що в його викраденні винен Рудьковський.