12 сентября, 2024 5:08
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

День єднання у "дату вторгнення", Київ без дипломатів США, скандал із Пристайком. Головне за день

Звернення Зеленського до українців

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців у зв’язку з імовірним вторгненням російських військ. Він заявив, що з Україною ведуть війну на військовому, дипломатичному, енергетичному та інформаційному фронтах, і наголосив, що Українська держава сьогодні «сильна як ніколи» й готова відповісти на всі можливі агресивні дії.

Президент також призначив Днем єднання так звану дату вторгнення, якою ЦРУ вважає 16 лютого. «Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність», – сказав Зеленський.

Евакуація дипломатів

Державний департамент США оголосив про евакуацію з Києва свого посольства, частина дипломатів перебереться до Львова, решта покине країну через імовірне вторгнення в Україну військ РФ. Американські ЗМІ пишуть, що російські військові вже почали висуватися на позиції для атаки.

Водночас працювати в Україні залишаються співробітники країн Європейського союзу та Організації Об’єднаних Націй.

Пристайко, НАТО, Україна

Посол України у Великобританії дав інтерв’ю BBC Radio 5 Live, під час якого заявив, що на тлі ймовірного нового вторгнення Росії, погроз та шантажу Україна «могла б» відмовитися від задекларованого в Конституції вступу до НАТО, намагаючись виявити гнучкість і знайти найкращий вихід із ситуації.

BBC подала заяву Пристайка у формулюванні: «Посол України заявив, що його країна може погодитися не приєднуватися до НАТО, якщо це допоможе запобігти війні з Росією». Це повідомлення опублікували світові ЗМІ і воно викликало бурхливу реакцію української громадськості.

У МЗС України наголосили, що слова Пристайка «вирвали з контексту», і додали, що заради миру та збереження життів Україна готова йти «на будь-які формати діалогів із країнами та міжнародними організаціями».

В Офісі президента України нагадали, що країна хоче бачити пряму заяву НАТО про перспективу членства, тому що «ситуація надто напружена» і «ми не можемо вічно стояти на порозі, не розуміючи, чи готові нас впустити».

Пізніше сам Пристайко пояснив, що мав на увазі. «Щоб уникнути війни просто зараз, ми готові на компроміси, але вони лежать не у сфері НАТО, а в Мінських домовленостях тощо. Щодо НАТО, зараз ми залишаємо курс, але вимушені шукати інші варіанти, які дозволять вижити просто зараз», – сказав він.

Виїзд українців з України

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що станом на сьогодні 23 народні депутати України перебували за кордоном. Про це він заявив після наради з головами фракцій Верховної Ради. «Українська правда» писала, що Новинський 10 лютого вирушив до Мюнхена (Німеччина).

Зеленський двічі впродовж дня закликав тих, хто виїхав, повернутися на батьківщину протягом найближчої доби.

Це вже зробив позафракційний нардеп Вадим Новинський.

Голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія розповів про можливе введення заборони на виїзд з України в період надзвичайного стану для високопосадовців.

Коронавірусна інфекція

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко оголосив про стабілізацію ситуації із поширенням COVID-19 після чотирьох тижнів стрімкого зростання кількості нових випадків інфікування.

Від початку епідемії коронавірусу в Україні зафіксували 4,5 млн випадків хвороби, 102,9 тис. пацієнтів померли.

Вибори президента Туркменістану

Сердара Бердимухамедова, сина президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова, висунули кандидатом на вибори глави держави. Рішення одностайно ухвалили на позачерговому з’їзді керівної у країні Демократичної партії.

Нацвідбір на «Євробачення»

Виконавиця Аліна Паш, яка виграла національний український відбір на «Євробачення 2022», надала підроблену довідку про те, що вона не порушувала порядку перетину адмінкордону з окупованим Росією Кримом, заявив активіст Сергій Стерненко.

У зв’язку із цим Суспільний мовник звернувся до Держприкордонслужби України з проханням підтвердити або спростувати цю інформацію.

Проверьте

Про копейки и "шаги" : как решение НБУ создает коррупционные риски и показывает советский стиль работы — Виталий Шапран

Экономист, эксчлен Совета НБУ о переименовании копеек в «шаги» Про копейки и «шаги» : коррупционные …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *