Департамент виконує покладені на нього завдання та функції з реєстрації і ліцензування банків, фінансових установ та інших юридичних осіб, здійснення ліцензійних, погоджувальних та реєстраційних дій на платіжному ринку.
У Нацбанку підкреслили, що заяви про звільнення подало дев’ять співробітників департаменту ліцензування НБУ, тоді як штат департаменту становить 107 співробітників.
Зазначено, що нового керівника департаменту і керівників структурних підрозділів, які входять до його складу, будуть призначати на посади в порядку, встановленому п. 31 ст. 15 закону України «Про Національний банк України», і відповідно до встановлених у НБУ процедур.
«Для Національного банку безумовним пріоритетом є збереження колегіального підходу при ухваленні рішень, за якого розбіжності в експертних позиціях стають основою для професійних дискусій і нових можливостей, а не публічних звинувачень», – заявили у НБУ.
Сьогодні глава департаменту ліцензування Олександр Бевз повідомив, що вся команда керівників департаменту подала у відставку через централізацію ухвалення рішень в одних руках і заміну колегіальності директивним ухваленням рішень.
На думку Бевза, нинішня ситуація у НБУ загрожує відкотом реформ у банківській сфері і регулюванні небанківського сектору.
Контекст:
1 липня 2020 року подав у відставку тодішній голова НБУ Яків Смолій, як він повідомив, через «систематичний політичний тиск на НБУ» з боку влади. Виступаючи в Раді перед звільненням, він заявив, що від нього вимагали ухвалювати економічно необґрунтовані рішення, які могли завдати шкоди українській економіці.
Його місце зайняв Кирило Шевченко. Після цього в керівництві НБУ з команди Смолія залишилися тільки заступники голови НБУ Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб.
У жовтні 2020 року рада Національного банку оголосила Рожковій і Сологубу догану та висловила недовіру. Приводом для цього, як заявили в раді, стали порушення розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ та вимог Кодексу законів про працю.
За словами голови Нацбанку Кирила Шевченка, догани Рожковій і Сологубу було оголошено за порушення політики комунікацій.
Після догани Рожкову позбавили низки повноважень із регулювання банківської сфери. Сама Рожкова вважає, що рішення про перерозподіл повноважень «не відповідає найкращим світовим практикам».
Догану Рожковій і Сологубу скасував суд. У червні Сологуб звільнився з Нацбанку.
У березні Рожкова заявила про цензуру у НБУ – керівництво департаменту комунікацій регулятора заборонило публікувати в оригінальному вигляді її інтерв’ю для видання «Новое время».