19 марта, 2024 5:42
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Держава хоче монополізувати IT-галузь України, поставити IT-спеціалістів у стійло і створити корупцію за допомогою нової регуляції

Я не кваліфікований айтішник, але, як співвласник уже протягом чотирьох років IT-компанії, навчаюся щодня в моїх молодих партнерів і багато що розумію. Знаю практично всіх власників IT-компаній, із задоволенням навчаюся в них. Щодня.

В Україні півтора року тому створили Міністерство цифрової трансформації, у народі – Мінцифра. Я довго думав – навіщо?

Тепер, схоже, зрозумів. Є газ, нафта, гірничо-збагачувальні комбінати, енергетика, нафтохімія, мінеральні добрива, металургія. Мабуть, це все високоприбуткове, що є в країні. Усе поділене, давно. Так, несправедливо, але це вже є, і як змінити – я не знаю.

Кожен можновладець прагне до монополії в будь-який із цих галузей. Багато що дуже непрозоре, зокрема формування тарифів або вартість газу.

Кілька місяців тому Мінцифра проголосила благу (начебто) ідею – створюємо «Дія Сity», нібито віртуальну економічну зону зі спеціальним податковим, фінансовим і правовим режимами.

Що таке IT-галузь для України? Це однозначний драйвер економіки.

Упродовж останніх п’яти років галузь зростає на 20% на рік. Протягом 2020 року (складного для економіки) IT зросла теж на понад 20%, і експорт IT-послуг перевищив $5 млрд (це більше, ніж транспорт, більше, ніж газ, максимум за рік-два наздожене металургію, а там недалеко наздогнати й експорт сільського господарства. Ще раз уважно – 2020 року експорт України знизився майже на 5%, експорт IT зріс на понад 20%.

Я вважаю, що впродовж п’яти років завдяки IT сформувався новий середній клас у країні. Це вкрай важливо!

І тут Мінцифра і «Дія Сity».

Моя думка – це спроба держави монополізувати галузь, поставити у стійло айтішників, створити корупцію за допомогою нової регуляції. Я не занурюватимуся в деталі, фахівці розуміють, про що я. Одне слово, якщо ви не в «Дія Сity», у вас не буде ФОП і не буде зовнішньоекономічної діяльності.

Панове Федоров і Бортников, будь ласка, замисліться, почуйте численні громадські IT-організації, IT-кластери. Хіба може таке бути правильним, якщо 90% IT-спільноти проти вашої «суперідеї»?

Хіба можна різати курку, яка несе золоті яйця? IT не треба допомагати – не заважайте їм.

Пам’ятайте, що головне – це людський капітал. Буде «Дія Сity» – галузь піде в тінь. Цим людям не треба офісів, їм потрібен лептоп на колінах і Wi-Fi.

Їм пофіг, де працювати – на кухні чи на лавочці в парку, і пофіг, у якій точці світу.

Джерело: Sapronov Yuri / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора

Блог відображає виключно точку зору автора. Редакція не несе жодної відповідальності за зміст та достовірність матеріалів у цьому розділі.

Проверьте

У разі успішної реалізації стратегії НАК "Нафтогаз" буде створено 300 тис. робочих місць, а бюджети отримають не менше як 360 млрд грн – Коболєв

Якщо стратегію НАК «Нафтогаз України» буде реалізовано, у країні буде створено 300 тис. робочих місць, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *