12 июля, 2024 23:34
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Державне регулювання цін на газ завдасть державі 20 млрд грн збитків – Закревський

«У перспективі це призведе до зниження видобутку газу у країні. Далі, за принципом доміно, падіння видобутку необхідно буде компенсувати додатковим імпортом газу, який сьогодні дефіцитний у всьому світі. Це додаткові витрати для бюджету, які на фоні зниження податкових та рентних надходжень від видобутку через його падіння, м’яко кажучи, не бажані: додатковий компенсаційний імпорт може обійтися в понад 20 млрд грн», – заявив він.

Він прогнозує, що через таке рішення уряду приватний сектор може скоротити інвестиції у видобування на 6 млрд грн.

«Логічно спрогнозувати, що він скоротить свої інвестиції в буріння й заморозить високоризикові проєкти, як, наприклад, розробка нових ділянок. Це втрата більше 6 млрд грн інвестицій на рік», – наголосив експерт.

Загалом рішення Кабміну регулювати ціни на газ суперечить європейській практиці та зобов’язанням України перед західними партнерами, заявив Закревський.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3160815667481149&id=100006582406807

Контекст:

30 грудня постановою №1433 Кабмін України зобов’язав приватних газодобувників продавати до кінця квітня 20% газу, що видобувають на Українській енергетичній біржі. Постанова №1435 від того самого числа обмежує рівнем 1% допустиму надбавку для компаній, які займаються виробництвом борошна пшеничного першого сорту, пастеризованого молока жирністю 2,5% (у плівці), житньо-пшеничного хліба, курячих яєць категорії С1, курячих тушок, а також батонів та олії.

Це рішення Кабміну призведе до падіння видобування й дефіциту газу, а також негативно вплине на енергетичну безпеку, ідеться в заяві Асоціації газовидобувних компаній. Державне втручання у ринок газу негативно позначиться на інвестиційній привабливості України на міжнародній арені, переконані в асоціації.

24 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що Кабмін розглядатиме «можливість прямих дотацій або спеціальних цін для виробників соціальних продуктів, соціального хліба».

Проверьте

Голова ради Нацбанку пояснив інфляцію в Україні немонетарними чинниками

«Споживчі ціни у грудні зросли на 0,6% порівняно з листопадом 2021 року, у річному вимірі …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *