«Станом на 1 грудня бюджет за доходами перевиконано на 41 млрд грн, це при тому, що ми вже тричі вносили зміни до бюджету з урахуванням скоригованих планів», – сказав він.
За словами міністра, є «подушка» перевиконання доходів, завдяки якій держбюджет за підсумками року можна утримати у межах запланованих параметрів.
Журналістка уточнила, які сфери вистрілили, щоб наповнити держбюджет.
«У першу чергу, це якість адміністрування ПДВ, далі – я сказав би, податок на прибуток, дуже сприяла кон’юнктура для наших металургів, для аграріїв, вони сплатили досить пристойний податок на прибуток й інші галузі. Тобто споживчий попит сформував додаткові можливості, які пішли, у тому числі, до бюджету», – пояснив Марченко.
Контекст:
Верховна Рада ухвалила закон про держбюджет України на 2021 рік 15 грудня 2020 року. Спочатку доходи у ньому були встановлені на рівні 1,084 трлн грн, а витрати – 1,320 трлн грн.
До держбюджету протягом року вносили зміни – збільшували і статтю доходів, і статтю видатків.
15 вересня Кабінет Міністрів затвердив та зареєстрував у Раді проєкт держбюджету України на 2022 рік. Доходи передбачені на рівні 1,278 трлн грн, видатки – 1,466 трлн грн. Граничний дефіцит знижено до 3,5% порівняно з бюджетом на 2021 рік.
Верховна Рада 2 грудня ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт №6000 про державний бюджет на 2022 рік.