Аналітики руху «Чесно» порахували, яке державне фінансування передбачено для кожної з парламентських політичних партій 2021 року. Найбільше – 345,8 млн грн – отримає партія «Слуга народу», ідеться в повідомленні на сайті організації.
Загальний розмір бюджету, передбачений на держфінансування партій 2021 року, становить 697 млн грн. 49,6% із них (345,8 млн грн) отримає «Слуга народу». Партія одержить кошти чотирма рівними частинами, зазначили в «Чесно».
104,6 млн грн протягом року отримає «Опозиційна платформа – За життя».
«Батьківщина» хоча й одержала на останніх парламентських виборах третій результат, коштів отримає менше (65,5 млн грн), ніж «Європейська солідарність» (99,7 млн грн) і «Голос» (81,5 млн грн) – обидві партії порівну розподілять так звані гендерні 10% від загального бюджету, або 69,7 млн грн (із 2013 року в Україні діє добровільна 30-відсоткова гендерна квота для політичних партій).
У «Чесно» уточнили, що суми, передбачені в бюджеті, не завжди збігаються з тими, які отримують партії. На виділення коштів можуть впливати порушення, виявлені у фінзвітності партій. Зокрема, у листопаді 2020 року Національне агентство з питань запобігання корупції за підсумками перевірки фінансової звітності позбавило держфінансування партію «Батьківщина», однак після уточнювального звіту, який надала політична сила, його відновили. Досі невизначеним є питання фінансування партії «Голос».
Диспропорція в обсягах коштів, які мають отримати парламентські партії, пов’язана з результатами парламентських виборів, від яких і залежить, яку частку фінансування партія буде отримувати протягом каденції. Право на фінансування мають тільки партії, які подолали 5-відсотковий бар’єр, додали в «Чесно».
На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, «Слугу народу» підтримало 43,16% виборців, «Опозиційну платформу – За життя» – 13,05%, «Батьківщину» – 8,18%, «Європейську солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%. Інші партії не подолали 5-відсоткового бар’єра.