16 февраля, 2024 2:20

Держказначейство України зупинило фінансування незахищених видатків – джерела в Кабміні

Державна казначейська служба України зупинила фінансування всіх незахищених видатків. Про це пише 24 листопада «Економічна правда», посилаючись на двох високопосадовців Кабінету Міністрів.

За їхньою інформацією, 20 листопада Держказначество зупинило фінансування всіх витрат, окрім захищених, до них належать заробітні плати бюджетників, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів.

У матеріалі наголошено, що держбюджет не в змозі обслуговувати всі витрати, передбачені законом на 2020 рік. Припинення фінансування означає відмову від виділення грошей на ремонти, реконструкцію, будівництво та інші напрями.

За даними «Економічної правди», останні запити від головних розпорядників бюджетних коштів на проведення незахищених видатків Держказначейство обслуговувало 20 листопада.

У 2019 році до аналогічного кроку перекидання бюджетних коштів і невиконання надходжень від митниці тодішній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук вдався 17 грудня. Тоді заблокували незахищені видатки бюджету, пише видання.

Міністр фінансів Сергій Марченко не знайшов можливості прокоментувати журналістам припинення фінансування витрат із держбюджету. У Держказначействі на запит також не відповіли.

«Казначейство здійснює виконання показників держбюджету та обслуговування інших клієнтів відповідно до законодавства», – повідомили «Економічній правді» в пресслужбі Мінфіну.

Про те, що Держказначейство, ймовірно, припинило виплати, 20 листопада у Facebook написав народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк.

«Яка перша ластівка, що ситуація з бюджетом погана (тут можете знайти замінник на будь-яке нецензурне слово)? Відповідь: коли держава не здійснює розрахунки. Ну, наприклад, повинні були перерахувати з держбюджету 5 млн на будівництво якоїсь школи, а тут – упс! – і гроші ніхто так і не отримав«, – зазначив він.

За інформацією Железняка, станом на 15 листопада неоплачені фінансові зобов’язання казначейства зросли до понад 7 млрд грн.

«Може самостійно Держказначейство це робити? Упевнений, що ні. Тоді як це сталося? Говорять, що більше тижня тому був прийнятий документ від уряду, який змінює черговість виплат із казначейства«, – підкреслив нардеп.

https://www.facebook.com/zheleznyak.y/posts/2744042209188596

Співробітник Рахункової палати України Віктор Мазярчук 20 листопада написав у Facebook, що Держказначейство й далі проводить оплату незахищених статей витрат. Він зазначив, що йому надійшло багато запитань щодо цієї ситуації від ЗМІ.

«Дивне питання в середині листопада. Але вирішив оновити дані та перевірити структуру видатків загального фонду державного бюджету. Загалом у вибірку потрапило понад 1 млн платежів за період із 1 жовтня по 18 листопада. Казначейство здійснює нормальне обслуговування видатків загального фонду державного бюджету. За останні два дні сума незахищених видатків у день перевищувала суму захищених. Тенденція листопада відповідає тенденції жовтня», – запевнив Мазярчук.

https://www.facebook.com/viktor.maziarchuk/posts/10225202325831134

Після публікації статті в «Економічній правді» Мазярчук написав у Facebook, що пізніше намагатиметься дати відповіді на три запитання: чи є гроші у скарбниці, чи здійснюють платежі за незахищеними статтями і чи є затримка платежів.

«Зберігайте спокій і гарного робочого дня», – зазначив співробітник Рахункової палати.

https://www.facebook.com/viktor.maziarchuk/posts/10225243118770932

Проверьте

Кабмін України затвердив проєкт держбюджету на 2021 рік до другого читання, дефіцит скоротили

Уряд затвердив проєкт держбюджету України на 2021 рік до другого читання, дефіцит порівняно з варіантом …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *