5 июня, 2024 11:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Дія закону про олігархів відіб’ється на гаманцях українців – Милованов

Журналістка запитала у нього, «як такі кроки з приводу олігархів позначаться на економіці та в цілому на гаманці громадян України».

«Із часом – так, тому що вплив олігархів на парламент зменшиться. Механізм такий – олігархи менше спотворюють ціни через рішення парламенту та Кабінету Міністрів у своїх інтересах. Це означає, що державні та приватні неолігархічні компанії будуть заробляти більше грошей. Ціни будуть більш ринковими. Буде більше податків сплачено до бюджету. У людей буде більше зарплата», – сказав Милованов.

За його словами, прямий ефект буде досягнуто завдяки тому, що «пенсійний фонд буде більшим, буде більшою підтримка лікарів, військових».

«А непрямий ефект – через те, що буде менше спотворень на ринку, маленьким і середнім компаніям буде легше розвиватися. І з часом наша економіка буде кращою, буде більше економічне зростання, і формуватиметься середній клас», – пояснив Милованов.

Контекст:

23 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про олігархів. За документ проголосувало 279 народних депутатів за 226 необхідних. Голосування проводили за спеціальною процедурою, без можливості внести додаткові правки в залі.

Відповідно до ухваленого закону, олігарх відповідає щонайменше трьом із таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації (зокрема інтернет-ЗМІ); є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, є суб’єктом природних монополій або має монопольне (домінантне) становище на загальнодержавному товарному ринку і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище; вартість активів перевищує мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року.

У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів – такі рішення ухвалюватиме Рада національної безпеки і оборони – йому буде заборонено брати участь у купівлі об’єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії. Крім того, чиновники муситимуть повідомляти про контакти з олігархами, а самі бізнесмени – подавати декларацію в Національне агентство з питань запобігання корупції.

2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера з офіційним листом щодо  законопроєкту, вона заявила, що документ суперечить Конституції.

Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) взяла до розгляду звернення Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням оцінити законопроєкт про олігархів.

У комісії заявили, що підготують висновок щодо законопроєкту Зеленського про олігархів у середині грудня. Після ухвалення закону у другому читанні голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо попросив президента України Володимира Зеленського надати схвалений Радою текст закону.

Проверьте

Дія закону про олігархів відіб’ється на гаманцях українців – Милованов

Журналістка запитала у нього, «як такі кроки з приводу олігархів позначаться на економіці та в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *