Підтримка Україною цілей Green Deal – нової стратегії стійкого зростання і захисту довкілля, так званої «Європейської «зеленої» угоди» – це практична реалізація євроінтеграційного вектора розвитку і підтвердження, що країна поділяє європейські цінності. Таку думку висловив директор зі сталого розвитку ДТЕК у межах Дня сталого розвитку, організованого Європейською бізнес-асоціацією, повідомляє сайт компанії.
«Те, як ми, як країна, як бізнес реагуємо та робимо кроки до реалізації цієї програми, і є свідченням нашої готовності увійти в європейську співдружність. Мова йде про зміну культури та цінностей, про зміну культури споживання і в першу чергу – культури споживання енергоресурсів», – сказав Кучеренко.
За його словами, ДТЕК активно працює над досягненнями цілей Green Deal, зокрема, ідеться про декарбонізацію – зниження рівня викидів вуглекислого газу (СО2) розвитку поновних джерел енергії і трансформації вугільних регіонів.
«Компанія ДТЕК схвалила свою стратегію сталого розвитку до 2030 року, яка враховує основні елементи європейського «зеленого» курсу. Ми розуміємо, що декарбонізація – це не політичне гасло або модний тренд, а умова розвитку бізнесу. Саме тому у своїй корпоративній стратегії ми ставимо собі амбітну мету – декарбонізувати виробництво електроенергії до 2040 року», – зазначив Кучеренко.
Він нагадав, що ДТЕК інвестував €1,2 млрд у розвиток «зеленої» генерації в Україні і під його керуванням сьогодні – 1 ГВт вітро- і сонячних електростанцій.
«Також в листопаді 2019 року DTEK Renewables першими в Україні випустили «зелені» єврооблігації на суму €325 млн, які також орієнтовані на збільшення частки відновлювальних джерел в Україні», – розповів керівник.
Кучеренко повідомив, що на теплових електростанціях і шахтах ДТЕК працює приблизно 40 тис. людей.
«Сплачені підприємствами ДТЕК податки становлять 60% бюджету 18 мономіст. Саме тому надзвичайно важливим питанням є планована та поступова декарбонізація енергетичного сектору, адже від цього залежатиме добробут тисяч родин та десятків населених пунктів», – зазначив директор зі сталого розвитку ДТЕК.
Упродовж 15 років свого існування компанія інвестувала у сталий розвиток майже 20 млрд грн, із них приблизно 10 млрд грн – на захист довкілля (без урахування екологічного податку), майже 5 млрд грн – в охорону праці та промислову безпеку, 3,5 млрд – в об’єкти соціальної сфери.
Кучеренко переконаний, що інвестиції в реалізацію в Україні «зеленої» політики Євросоюзу – це шлях до технологічного прогресу, оскільки країна в підсумку стане енергоефективнішою та інноваційнішою.