Також важливими критеріями під час вибору місця роботи опитані називали соціальні гарантії (31%), взаємини в колективі (26%) і графік роботи (22%).
Найменш важливими для респондентів є кар’єра (14%) і престижність, соціальний статус (10%).
«Із ростом доходів зростає вимогливість до роботодавця: забезпеченим [громадянам] важливі майже всі пункти – від соцгарантій до кар’єрного зростання, тоді як бідним – лише зарплата, щоб задовольнити базові потреби», – зазначають соціологи.
61% опитаних сказали, що можуть впливати на рівень своїх доходів. Водночас 38% респондентів вважають, що це від них не залежить.
Опитування проводили із 20 липня до 9 серпня серед громадян України віком від 16 років по всій країні, окрім тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях, а також Криму. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Загалом опитано 20 тис. респондентів методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: по Україні – не більше ніж 1%, по області – не більше ніж 4%.
Контекст:
Із 1 січня 2021 року мінімальна зарплата в Україні становить 6000 грн. У січні 2021 року, за даними Держстату, середня зарплата становила 12 337 грн, до кінця червня вона зросла до 14 313 грн.