«Зарплати для лікарів по 20 тис. грн до бюджету закладено. А завдяки прийняттю вчора колегами закону №5600 закладено ще 2 млрд грн на медичні професії, які не є лікарськими. Лаборанти, біологи – дуже багато фахівців, які працюють у системі охорони здоров’я, але не є напряму лікарями», – сказав Радуцький.
Точної суми коштів у держбюджеті на зарплати медпрацівникам депутат не зміг назвати.
«Я боюся помилитися, бо сьогодні до четвертої ранку ще коригувалися цифри, десь навколо 40 млрд грн», – зазначив він.
Контекст:
Уряд затвердив проєкт держбюджету на 2022 рік 15 вересня. Доходи передбачено на рівні 1,278 трлн грн, витрати – 1,466 трлн грн. Граничний дефіцит знижено до 3,5% порівняно з бюджетом на 2021 рік.
2020 року зарплата медиків в Україні зросла удвічі, і від початку 2022 року мінімальна зарплата лікарів становитиме 20 тис. грн, середня – 24 тис. грн. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 1 грудня під час щорічного послання до Верховної Ради.
Законопроєкт №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» було зареєстровано у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором став Кабмін.
Уряд схвалив його на засіданні 12 травня. У Кабміні говорили, що зміни дадуть змогу збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення стосуватимуться лише великого бізнесу та не зачеплять загальнодержавних податків для громадян, а також малого та середнього бізнесу. 1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.
Розгляд проєкту у другому читанні неодноразово переносили. Нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював це консультаціями, які «стосувалися найболючіших питань для великого бізнесу». За його словами, ресурси законопроєкту №5600 відображено у проєкті держбюджету на 2022 рік.
30 листопада Верховна Рада ухвалила закон №5600 у другому читанні.