21 июня, 2024 21:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ДТЕК гарантує наявність вугілля на своїх ТЕС в опалювальний сезон 2021–2022 – гендиректор

«Жодної ТЕС ДТЕК не буде зупинено через брак вугілля. Із листопада до березня ДТЕК працює максимальним складом обладнання та гарантує забезпечення всіх своїх станцій вугіллям», – повідомив глава ДТЕК.

Він зазначив, що винятком може бути лише Луганська ТЕС, до якої фізично немає залізничного під’їзду для постачання вугілля з контрольованої території та повністю залежить від постачання через територію Росії. Тімченко висловив сподівання, що на державному рівні вдасться розблокувати питання щодо імпорту вугілля на цю станцію з території РФ. За словами генерального директора ДТЕК, компанія почала контрактувати імпортне вугілля в серпні. До кінця цього року планують доправити ще 400 тис. тонн вугілля зі США та Колумбії.

«Загалом у 2021 році ми імпортували 2,5 млн тонн вугілля. У першому кварталі наступного року 600 тис. тонн вугілля в нас уже законтрактовані: постачання з Польщі та доставлення морем», – сказав він.

Максим Тімченко підкреслив, що попри закриття двох шахт цього року, ДТЕК збільшив обсяги видобування вугілля на дев’яти шахтах компанії, які залишилися.

Контекст:

«РБК-Україна» писало, що, починаючи із серпня, усі державні ТЕС працюють на мінімально допустимому рівні, з 23 державних блоків працює лише три, а приватні компанії мають навантаження 27–29 блоками щодня. Дефіцит вугілля виник улітку 2021 року через аномально низькі ціни на електроенергію, які не давали змоги ТЕС купувати вугілля, зазначало агентство.

Заступник міністра енергетики України Максим Немчинов 15 жовтня попереджав, що для проходження опалювального сезону Україна має додатково постачати вугілля. За його словами, Україна має контракти на імпорт вугілля на $4 млн, контракти ще на $2 млн очікують до кінця опалювального сезону.

Компанія ДТЕК підписала контракт на постачання в листопаді додатково 60 тис. тонн вугілля зі Сполучених Штатів Америки. ДТЕК повідомляв про договори на постачання приблизно 0,5 млн тонн вугілля, зокрема з Польщі (320 тис. тонн) та США (150 тис. тонн). Станом на 21 жовтня компанія отримала 278 тис. тонн імпортного вугілля.

Проверьте

"За фактом вийшов факт". Рябікін пояснив, чому не зміг реформувати митницю

Про це йшлося після запитання журналістки, скільки грошей Рябікін просив на реформу митниці і скільки …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *