«Із 2012-го до 2021 року (включно) вкладення компанії в модернізацію та ремонти з операційною підтримкою обладнання становили приблизно 28 млрд грн. Із них капітальні витрати – 13,4 млрд грн. Це реконструкції, технічне переоснащення та переведення енергоблоків ТЕС на роботу на газовому вугіллі. Зі значущих – понад 20 проєктів», – написав він.
Шевельов підкреслив, що ДТЕК торік інвестувала 2,6 млрд грн у стабільність роботи ТЕС і провела 30 планових ремонтів блоків. Він додав, що торік ДТЕК вимушено виводила енергоблоки ТЕС в аварійний ремонт після того, як вони працювали за максимального навантаження.
«Вони [виведення блоків у ремонт] траплялися, насамперед, у період тривалого максимального навантаження на ТЕС «ДТЕК Енерго». Тобто в період, коли станції компанії працювали і за себе, і за іншу генерацію, що простоює через дефіцит палива», – підкреслив Шевельов.
Він зазначив, що у найкризовіший місяць минулого року, у липні, в роботі було до 28 енергоблоків ТЕС «ДТЕК Енерго», через що добовий обсяг відпускання електроенергії зріс майже удвічі – до 2,3 млрд кВт-год.
https://www.facebook.com/shevelyov/posts/5067868976569545
Через вихід в аварійний ремонт двох енергоблоків АЕС Бурштинська ТЕС ДТЕК була змушена перевести два свої енергоблоки на роботу в енергосистему України.