«Ми найбільша енергетична компанія України, найбільший приватний видобувач газу та найбільший трейдер. Ми з упевненістю заявляємо, що російську агресію проти України продовжує підживлювати лише розрахунок на збереження надприбутків від продажу вуглеводнів. Поточні рекордні ціни на нафту та газ зміцнюють упевненість агресора щодо наявності грошей на нові крилаті ракети проти українських міст. Провідні країни світу розпочали консультації щодо ембарго на купівлю російської нафти», – написано в повідомленні.
ДТЕК «від імені 250 тис. енергетиків, газовиків та шахтарів просить захистити життя наших дітей у їхніх будинках та ухвалити рішення про повне ембарго російської нафти та газу».
«При цьому [російські] сорти нафти Urals і Espo повинні стати токсичними й не мати змоги перепродуватися через посередників. Повне ембарго не спричинить потрясіння для західного світу. У світі достатньо виробників, здатних наростити видобуток і компенсувати втрати російської нафти. Також є рішення на рівні урядів щодо використання стратегічних запасів. Щодо газу, то європейські країни мають не менше семи місяців для накопичення альтернативного ресурсу та трансформації свого енергоспоживання до опалювального сезону», – ідеться в заяві.
У ДТЕК упевнені, що це «єдиний спосіб змусити Росію припинити війну, зупинити вбивства мирних жителів, руйнування будинків, шкіл, дитячих садків та лікарень».
«Купівля російських вуглеводнів сьогодні – це плата за смерть наших дітей у найжахливішій війні, яка розв’язана в центрі Європи. Політичний режим у Москві, брехливо спекулюючи безальтернативністю своїх поставок, намагається зробити західний світ співучасником своїх злочинів проти людяності. Не будьте співучасниками! Введіть повне ембарго на нафту та газ із Росії! Зупиніть убивства наших дітей!» – закликала компанія.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – «демілітаризація та денацифікація України». Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема низці аеродромів та інших військових об’єктів. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню «Град» і «Ураган», завдає авіаударів.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупантів станом на 7 березня становили понад 11 тис. осіб убитими, пораненими та полоненими, а також понад 1 тис. одиниць танків, бронемашин, артилерійських систем, РСЗВ і засобів ППО, 46 літаків, 68 вертольотів, 454 автомобілів, три катери, 60 цистерн із пальним та сім оперативно-тактичних безпілотників.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу «притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду задля виправдання агресії». Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.