Європейська бізнес-асоціація (EBA) підтримує викладені у звіті секретаріату Енергоспівтовариства ЄС рекомендації щодо усунення перехресного субсидування на ринку електроенергії в Україні. Про це повідомляє пресслужба Європейської бізнес-асоціації (EBA), посилаючись на дані спільноти.
«Відповідно до прийнятого закону, регулятор повинен припинити перехресне субсидування між різними категоріями споживачів до відкриття оптового ринку 1 липня 2019 року. Однак ціни для домогосподарств залишаються незмінними із 2017 року та не покривають витрати на енергопостачання», – повідомляє EBA.
Наразі цю різницю покриває «Гарантований покупець» за допомогою покладання спеціальних обов’язків (ПСО) та державні генерувальні компанії «Енергоатом» та «Укргідроенерго», які зобов’язані продавати електроенергію за низькою ціною.
Така ситуація, згідно зі звітом Енергоспівтовариства ЄС, тягне за собою ризики для безпечної роботи енергосистеми, зокрема атомних електростанцій.
Останнього разу ціни на електроенергію для населення переглядали у березні 2017 року, писав портал ExPro. Вони становлять 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год на інший обсяг місячного споживання.
За даними Міністерства енергетики, тариф для населення у грудні 2020 року не покриватиме витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн.
Глава Міненерго Юрій Бойко 26 листопада заявив про вимушений перегляд підходів до формування тарифів для населення найближчим часом.