Претензії до колишнього керівника аеропорту «Бориспіль» Євгенія Дихне з боку правоохоронців є наслідком застарілого законодавства, яке регулює відносини оренди, а також відсутність злагодженої взаємодії між органами державної влади, державними підприємствами, Фондом державного майна та Антимонопольним комітетом. Про це заявив економічний експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко під час обговорення сучасного стану та перспектив розвитку Government to Government lobbyism в Україні.
Відео виступу оприлюднила у своєму YouTube-каналі Українська асоціація професіоналів GR та лобістів.
За словами Гаврилечка, претензії до Дихне є сумнівними, оскільки 2016 року, коли Дихне очолював аеропорт «Бориспіль», він увійшов до рейтингу 100 найкращих топменеджерів України, посівши друге місце. Тоді він випереджав багатьох керівників від приватного бізнесу, а сам аеропорт був у п’ятірці найуспішніших державних підприємств.
Комерційний директор аеропорту «Бориспіль» Георгій Зубко, зі свого боку, виступив за подальший розвиток сектору корпоративних відносин для державних підприємств і розширення повноважень наглядових рад для врегулювання спірних питань.
Під час обговорення народні депутати, експерти та представники виконавчої гілки висловили думку, що необхідне законодавче регулювання таких ситуацій, а також G2G-лобізм в Україні.
За словами нардепки від фракції «Слуга народу» Тетяни Циби, є доволі багато сфер і явищ, які потребують законодавчого врегулювання. Ухвалення закону про лобізм дасть змогу державним і приватним структурам бути на європейському рівні взаємодії, зазначила вона.
Нардеп від фракції «Голос» Олег Макаров додав, що зараз адвокаційний вплив здійснюють через політичні партії, громадські організації та окремі структури. Тому з метою робити це прозоро і відкрито законодавство має чітко встановити форму, вид і методи такого впливу.
7 вересня Національне антикорупційне бюро України повідомило про викриття схеми незаконного розпорядження майном аеропорту «Бориспіль». Слідство з’ясувало, що посадовці аеропорту із 2014-го до 2019 року незаконно передавали приміщення аеропорту підприємцям за заниженою вартістю за укладеними договорами попередньої оренди. Про підозру у цій справі повідомили екскерівника підприємства і начальника служби орендних відносин.
Вищий антикорупційний суд України обрав колишньому керівнику держпідприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», президенту компанії «Міжнародні авіалінії України» Дихне заставу в розмірі 5,25 млн грн у справі про завдання збитків аеропорту.