27 марта, 2024 14:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Економіст Охріменко: Українська влада поки не зробила нічого, щоб уникнути міжнародного арбітражного суду щодо "Мотор Січі"

Влада в Україні за півтора року нічого не зробила для запобігання процесу в міжнародному арбітражі у справі АТ «Мотор Січ» і може в підсумку заплатити китайським інвесторам $3,5 млрд штрафу, заявив у коментарі «РБК-Україна» президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Дивно, але українська влада поки не зробила абсолютно нічого, щоб уникнути міжнародного арбітражного суду щодо «Мотор Січі». Китайські інвестори запропонували доарбітражне врегулювання ще 4 серпня, подавши претензію до Мін’юсту, але обговорення проблеми по суті так і не розпочато! Ні ОП, ні Кабмін, ні РНБО, ні СБУ, ні АМКУ, ніхто з профільних міністерств не спромігся зайнятися питанням, яке може обійтися українським платникам податків у $3,5 млрд, – підкреслив він. – Якщо робоча група не створена, переговорний процес не зрушив із місця. І попереду все виразніше маячить судовий процес, який обійдеться Україні в $3,5 млрд і завдасть практично некомпенсованого збитку залишкам нашого інвестиційного іміджу».

Він повідомив, що інтереси «Мотор Січі» в міжнародному арбітражі представлятиме одна з найбільших і найреспектабельніших юридичних фірм США.

«Це ще більше підвищує шанси китайських інвесторів на перемогу в суді та робить практично невідворотною сплату багатомільярдного штрафу, якщо справа дійде до міжнародного арбітражу. При цьому участь американських юристів начисто розвіює міфи про те, що всі у США люто опираються китайським інвестиціям у «Мотор Січ». Американці прагматичні в усьому, і нам треба брати з них приклад», – вважає економіст.

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. У 2016 році підприємство придбали китайські інвестори, пов’язані зі Skyrizon, та інвестували в розвиток виробництва понад $100 млн. Згодом ішлося про передання 25% акцій «Мотор Січ» держконцерну «Укроборонпром». Однак у червні поточного року радник гендиректора «Укроборонпрому» Руслан Корж повідомив, що «сьогодні ця пропозиція вже неактуальна, вона втратила чинність ще минулого року», писало видання LIGA.net.

Про те, що DCH і китайські інвестори, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited, досягли угоди про співпрацю і разом розвиватимуть запорізьке підприємство, стало відомо 4 серпня 2020 року.

Китайський інвестор 10 серпня повідомив, що очікує зняття штучних обмежень у своїй роботі на території України.

Бізнесмени з Китаю вважають дії АМКУ проявом «недружньої поведінки української влади», що має, на їхню думку, метою експропріацію інвестицій у «Мотор Січ». Вони написали листа до Верховної Ради, у якому просять «припинити безпідставний тиск із боку держорганів», а також допомогти Україні уникнути збитків у розмірі $3,5 млрд, які вони як інвестори мають намір стягнути як компенсацію в межах інвестиційного спору в міжнародному арбітражі. Аналогічну претензію спрямували в Мін’юст.

Проверьте

СБУ задокументувала схему фінансування бойовиків "ЛНР"

Служба безпеки України (СБУ) викрила схему фінансування так званої «ЛНР» через сплату «податків». Про це …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *