«В Україні рівень тіньової економіки навіть за офіційними даними майже 30%, а ми бачимо, що є оцінки ближче до 40%. Це говорить про те, що, відповідно, виходити з такої частки тіньової економіки можна з відносно невеликим оподаткуванням. Але водночас [необхідне] забезпечення оподаткування широкої бази», – зазначив Блінов.
За його словами, в нинішній ситуації влада має визнати, що податки у країні платять не всі, і запропонувати механізм збільшення частки тих, хто вийде «з тіні», зокрема через зниження податків. Це, зі свого боку, дозволить збільшити надходження в бюджет і спрямувати їх на розвиток держави та забезпечення соціальних гарантій.
«Збільшення податкової бази за зниження податків загалом, особливо на фонд оплати праці. Тобто це означає, що ті люди, які хочуть мати певні соціальні гарантії та інші права від Української держави, вони, власне, упродовж свого життя платять податки, їх досить помірну частину – і загалом це дійсно дає можливість коштом цієї бази, коштом натовпу або великої кількості платників податків вирішувати гострі соціальні, зокрема демографічні, питання», – пояснив Блінов.
Контекст:
7 вересня український парламент відновив роботу після канікул. Законопроєкт №5600 – одна з законодавчих ініціатив, яку в Раді планують розглянути у другому читанні на шостій сесії. Законопроєкт передбачає підвищення податків фактично у всіх сферах економіки.
1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні. Документ зареєстрували у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором виступив Кабінет Міністрів.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його необхідно суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.
Європейська бізнес-асоціація, Американська торговельна палата в Україні та Спілка українських підприємців назвали цей законопроєкт «спробою зійти зі шляху цивілізованого розвитку економіки».