«Добре, що вдалося домовитися, і перевалку відновлено. І добре, що збільшено об’єм, який проходитиме через державний порт Південний. Це означає, що державний порт зароблятиме», – заявив Магомедов.
Він висловив переконання, що діями екскерівництва порту Південний мають займатися правоохоронці та Антимонопольний комітет, тому що воно змовилося з приватним портом і свідомо заганяло у збитки раніше прибуткове державне підприємство.
«Попереднє керівництво порту примудрилося за пів року роботи напрацювати збитки. При тому, що рік тому воно мало 500 із гаком мільйонів прибутку. Чому? Тому що частину потоку перенаправили на приватний порт. Ось тут питання до керівництва порту, і відповідні органи мають перевірити, чому це відбувалося. Антимонопольний комітет має перевірити на предмет узгодженості дій. І після цього, я думаю, ми отримаємо відповіді на ці запитання», – сказав політик.
Контекст:
З серпня 2020-го до 28 травня 2021 року обов’язки директора підприємства виконував Сергій Ковшар (він також обіймав посаду директора порту з економіки та фінансів). Агентство «РБК-Україна» писало, що Ковшаря підозрювали в наявності конфлікту інтересів і можливих корупційних зв’язках із приватними стивідорними компаніями та їхніми посадовцями.
Кабінет Міністрів України 31 травня призначив директором морського порту Південний Олександра Олійника. До цього Олійник тривалий час обіймав посаду директора ДП «Маріупольський морський торговельний порт».
Заснований 1978 року морський порт Південний розташований на березі Аджалицького лиману поблизу Одеси і є найглибоководнішим портом в Україні.