19 мая, 2024 2:05
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ексміністр Злочевський, якого підозрюють у корупції, переписав бізнес на двох дочок – ЗМІ

Агентство з’ясувало, що дочки Злочевського через низку кіпрських компаній є бенефіціарами «Еско-Північ», «Куб-Газ», «Парі», «Перша українська нафтогазова компанія», «Системойлінженерінг«, «Надрагаз», «Алдеа Україна», «Бурізма сервіс», «Технокомсервіс», «Надрагазвидобування», «Газойлінвест», «Геоюніт» і «Нафтогазопромислова геологія».

«Інтерфакс-Україна» зазначає, що вебсайта та сторінку Burisma Group у Facebook, яка об’єднувала всі вищезгадані компанії, не оновлюють. Вони не працюють щонайменше з початку року.

Злочевський був міністром екології з грудня 2010-го до квітня 2012 року. За інформацією «Цензор.НЕТ», ексміністр зараз живе у Об’єднаних Арабських Еміратах.

Контекст:

12 червня 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт передання неправомірної вигоди керівникам САП і НАБУ. $6 млн, які було призначено на рекордний в історії України хабар, вилучили.

За даними слідства, за $5 млн Ситник і Холодницький мали закрити кримінальне провадження проти колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого ПАТ «Реал Банк».

У цій справі, крім Злочевського, фігурує ще троє людей: перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Києві Микола Ільяшенко, колишня начальниця департаменту Державної фіскальної служби Олена Мазурова і Андрій Кіча, який ще 12 червня фігурував  на сайті фірми Злочевського Burisma Group як директор з правових питань. Усі троє, за даними слідства, є довіреними особами Злочевського.

За інформацією «Цензор.НЕТ», посередник – таємний агент НАБУ Євген Шевченко – мав передати у САП і НАБУ $5 млн, а $1 млн Ільяшенко хотів залишити собі «за клопіт». У Burisma Group заявили, що ні її президент Злочевський, ні інші співробітники компанії не мають жодного стосунку до цих подій.

Трьох затриманих – Кічу, Ільяшенка та Мазурову – 14–15 червня повідомили про підозру. Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави, її сумарний розмір перевищив 244 млн грн. За Кічу внесли заставу 15 червня, за Мазурову – 16 червня, за Ільяшенка – 21 серпня.

1 липня Злочевського заочно повідомили про підозру в організації спроби підкупу керівництва антикорупційних органів, у серпні – оголосили в розшук і заочно заарештували. У квітні цього року Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала матеріали кримінального провадження до суду.

Мазурова уклала угоду зі слідством. ВАКС засудив її до п’яти років позбавлення волі без конфіскації майна. Водночас у ВАКС підкреслили, що «суд звільнив обвинувачену від відбування покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробуванням та визначив випробувальний строк тривалістю два роки«.

Проверьте

Ексміністр Злочевський, якого підозрюють у корупції, переписав бізнес на двох дочок – ЗМІ

Агентство з’ясувало, що дочки Злочевського через низку кіпрських компаній є бенефіціарами «Еско-Північ», «Куб-Газ», «Парі», «Перша …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *