13 июля, 2024 19:56
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Експерт про нові норми ЄС щодо імпорту: Дуже серйозним може бути удар, особливо для економіки

«Дуже серйозним може бути удар, особливо для металургії. Причини – принципова різниця у структурі метвиробництва в Україні та ЄС. У ЄС це переважно переділи на базі заготівлі (прокатки), що імпортується, зокрема, з України – це, по суті, останні переділи металургійного циклу. В Україні – перші переділи – руда-агломерат / окатиші-чавун-сталь (дві останні стадії – рідкий метал). Саме на ці переділи припадає основне енергоспоживання, у тому числі за рахунок теплової енергії. Прийняття цього закону зробить нашу продукцію неконкурентоспроможною», – сказав він.

Грищенко переконаний, що Україна має невідкладно розпочати перемовини з Євросоюзом щодо пом’якшення екологічних вимог до експортерів з України й запобігти втратам металургійної галузі.

«Металурги, зокрема ОП «Укрметалургпром», давно просять державу включитися в переговори, використовуючи механізми ЗВТ. Але діючі посадовці, на жаль, не поспішають», – наголосив експерт.

Колишній перший заступник міністра переконаний, що промисловість України не зможе у стислий термін провести екомодернізацію та узгодити своє виробництво з екологічними вимогами Євросоюзу. Він зазначив, що для цього потрібні мільярдні інвестиції, і у ЄС держави допомагають у цьому бізнесі.

«Втішає те, що серед власників українських компаній є іноземці, хрестоматійний приклад «АрселорМіттал Кривий Ріг». Думаю, господарі не сидітимуть і чекатимуть біля моря погоди, а будуть змушені вкладати в модернізацію своєї власності стосовно нових вимог ЄС, а можуть навіть і вплинути на терміни «виконання вироку» щодо України», – вважає Грищенко.

Контекст:

Сarbon Вorder Аdjustment Мechanism має знизити викиди парникових газів, які потрапляють в атмосферу під час виробництва товарів у третіх країнах, оскільки експортери продукції країни ЄС завдяки цьому механізму будуть мотивовані впроваджувати нові технології.

Проверьте

"Я розумію, яка небезпека від діяльності цих осіб". Данілов розповів, скільки в Україні олігархів і де їх реєструватимуть

«Це буде створення реєстру на технологічному майданчику системи СОТА у вигляді окремого сервісу. У СОТА …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *