29 марта, 2022 1:21

"Електроважмаш" розраховує до кінця 2020 року заробити 2 млрд грн

За підсумками 2020 року державний «Електроважмаш» планує продати продукції на 2 млрд грн. Про це в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» заявив гендиректор підприємства Віктор Бусько, тимчасово усунений від виконання обов’язків на його прохання.

«Ми маємо підтвердження від поточних замовників на постачання продукції на суму понад 1,5 млрд грн до кінця року. І вже в липні команда заводу завершить переговори про збільшення цього плану не менше ніж на 30%», – заявив Бусько.

За його словами, за підсумками січня–травня завод скоротив обсяг виробництва на 54% порівняно з тим самим періодом минулого року, й основна причина такого падіння – дефіцит обігових коштів. Він додав, що за нормального завантаження завод відвантажує продукцію на суму не менше ніж 300 млн грн на місяць, із яких приблизно 60% – вартість матеріалів. За циклу виробництва 30–45 днів потрібно не менше ніж 200 млн грн обігових коштів. Тому, резюмував Бусько, єдиним виходом залишається просити постачальників відвантажувати сировину в борг, щоб виготовити з неї продукцію і пізніше розрахуватися за постачання. «У банку взяти ці гроші не виходить, тому що є старий проблемний кредит. За таких умов навіть державні банки відмовляються кредитувати завод», – сказав він.

«Першого ж місяця [після призначення наприкінці 2019 року] ми провели переговори з усіма основними постачальниками і домовилися саме про таку модель роботи. У підсумку чистий борг перед ними зріс із 570 млн грн до 640 млн грн. Але це лише третина від необхідного обсягу. Тому практично кожного місяця ми робили менше продукції, ніж планова виробнича потужність», – пояснив він.

16 червня прокуратура Харківської області заявила, що підозрює «Електроважмаш» у продажу агрегатів і запчастин для тепловозів Брянському машинобудівному заводу в обхід санкцій.

Керівництво заводу заявило про намір співпрацювати із правоохоронними органами, щоб довести необґрунтованість обвинувачень і «продовжити роботу підприємства у штатному режимі». Бусько 22 червня звернувся до Фонду держмайна із проханням усунити його від посади до завершення розслідування.

Спеціалізацією «Електроважмашу» є виробництво генераторів для АЕС, ТЕС, ГЕС, електродвигунів для транспорту і промисловості. Окрім українських електростанцій, генератори виробництва «Електроважмашу» використовують на електростанціях у країнах СНД і ЄС. «Електроважмаш» входить у перелік об’єктів великої приватизації.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *