«Хоча в Україні сформовано самодостатній сектор електроенергетики і ми змогли зберегти потенціал атомної енергетики, розвиваємо сектор «зеленої» енергетики, проте залишаємося імпортозалежною країною. За індексом енергетичної безпеки країна на 25-му місці. Що ж необхідно міняти? Два головні напрями – декарбонізація за моделлю європейських країн, і друге – ринкова інтеграція з європейською енергосистемою», – зазначив Тимченко.
Генеральний директор ДТЕК підкреслив, що Україні у жодному разі не потрібно зупинятися на шляху до збільшення частки виробництва чистої електроенергії.
«Амбітні плани з нарощування виробництва «зеленої» електроенергії в Європі: до 2030 року досягти 32%. В Україні сьогодні частка чистої енергії – 12%, і наша мета – 17%, ми відстаємо від цілей Європи, і це сигнал для політиків, як ми можемо зблизитися з амбіціями європейських сусідів», – сказав він.
Ідеться про мікс у виробництві електроенергії різними типами генерації, а також зниження частки вугільної генерації.
«Протягом трьох-чотирьох роки ми зробили величезний ривок у «зеленій» енергетиці, і ми розуміємо, що потрібно зробити, щоб довести до 2050 року частку «зелених» до 70%. Очевидно, що для цього потрібні інвестиції. Держава не зможе самостійно реалізувати план щодо збільшення частки «зеленої» електроенергії, потрібні інвестиції приватного сектору. Питання інвестицій сьогодні, зокрема, у регуляторному середовищі та рівні оподаткування», – розповів Тимченко.
Він підкреслив, що ДТЕК поставила за мету до 2040 року бути компанією з нульовим негативним впливом на клімат.