27 июля, 2024 7:48
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Фінансових втрат через DDoS-атаки на українські банки та держсайти 15 лютого не було – РНБО

«Наш Національний банк України як один із суб’єктів забезпечення кібербезпеки спрацював на відмінно, і жодних втрат у фінансовій частині у нас не було. Фактично ця DDoS-атака – це атака, яку ми класифікуємо як інформаційно-психологічну – не деструктивну, не як атаку, яка пошкодила інфраструктуру, а виключно як таку, яка здійснювалася для впливу на населення… Ніяких втрат, пошкоджень, викрадень не відбулося. Фінансова частина працює у сталому режимі, енергетична сфера працює безперебійно, всі працюють у штатному режимі», – сказав він.

Віцепрем’єр-міністр міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу повідомив, що DDoS-атака 15 лютого була найбільшою в Україні, але сайти швидко відновили роботу. Він також зазначив, що вартість її проведення може сягати мільйонів доларів.

Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора розповів, що атаки тривають і 16 лютого, але ситуація повністю контрольована.

Контекст:

15 лютого стало відомо, що в роботі банківських сервісів «ПриватБанку» та «Ощадбанку», а також сайтів Міноборони і ЗСУ фіксували збої. Як згодом повідомили у Держспецзв’язку, їх причиною стала потужна DDoS-атака. ЗМІ писали, що ця DDoS-атака – найпотужніша з тих, яких зазнавали українські ресурси.

Співзасновник Monobank Олег Гороховський повідомив, що атаки зазнали майже всі українські банки.

До 19.30 роботу банківських сервісів було відновлено, але після 20.00 атаки зазнав портал держпослуг «Дія». Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що атаку розпочали з Росії та Китаю, а коли її «відбили», вона повернулася з Чехії та Узбекистану. За словами віцепрем’єра, для користувачів «Дії» атака була непомітною.

Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом DDoS-атак за ст. 361 (несанкціоноване втручання у роботу автоматизованих систем) і ст. 363-1 (навмисне масове поширення повідомлень електрозв’язку, що призвело до порушення роботи автоматизованих систем) Кримінального кодексу України.

У Міноборони 16 лютого повідомили, що сайт відомства зазнав безпрецедентної DoS-атаки, яка триває досі.

Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив 16 лютого, що Росія не причетна до кібератак на українські ресурси.

Попередня потужна кібератака на українські сайти відбулася місяць тому – у ніч на 14 січня. У Держспецзв’язку заявляли, що ця атака – найпотужніша протягом останніх чотирьох років. Через неї постраждало приблизно 70 сайтів українських держструктур як регіонального, так і загальнонаціонального рівня. Не працювали сайти низки міністерств, портал судової влади України, Єдиний реєстр судових рішень і сайт Верховного Суду.

У МЗС України натякнули на російський слід зламу. Зв’язок атак з Росією припускають також у Центрі стратегічних комунікацій при Міністерстві культури та інформаційної політики. У причетності РФ до інциденту не сумнівається секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Його заступник Сергій Демедюк вважає, що кібератака може бути пов’язана із спецслужбами Білорусі.

СБУ розслідує причетність спецслужб РФ до того, що сталося.

Проверьте

В Україні за програмою "5–7–9%" видали кредитів на 88 млрд грн – Шмигаль

“Триває розвиток програми кредитування МСБ (малого та середнього бізнесу. – «ГОРДОН»). Тільки за програмою «5–7–9%» уже …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *