Відповідне рішення 7 вересня ухвалила аукціонна комісія.
«Сьогодні «Більшовик» – це напівзруйноване підприємство, більшість цехів якого давно простоюють, а обладнання в досі працюючих зношене на 80%. З приватизації розпочнеться новий етап життя заводу», – заявили у ФДМ.
Стартова ціна підприємства – 1,39 млрд грн.
«Розраховуємо на конкуренцію і зростання ціни в декілька разів», – прокоментував голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.
У ФДМ нагадали, що 29 жовтня відбудеться аукціон із приватизації АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) зі стартовою ціною 3,7 млрд грн.
https://www.facebook.com/spfu.gov.ua/posts/4524832040872544
Контекст:
7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, який передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої та малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.
За даними Фонду держмайна, держбюджет отримав від малої приватизації з початку 2020 року понад 4,5 млрд грн. Цього року надходження від приватизації загалом мають становити 12 млрд грн. Про це голова ФДМ розповів в інтерв’ю «Фокусу», яке вийшло 18 червня.