На аукціон фонд виставить 35 об’єктів нерухомості Одеського заводу шампанських вин, зокрема головний корпус заводу площею 6,3 тис. м², склади, котельні приміщення, винні сховища, резервуар в Одесі. Головна будівля заводу та арка на в’їзді – пам’ятки архітектури й містобудування місцевого значення.
Окрім того, до майнового комплексу заводу увійшли 803 одиниці обладнання та сім транспортних засобів.
Земельна ділянка на Французькому бульварі, де розташований завод, становить 3,6 га.
Згідно з документацією ФДМУ, протермінованої кредиторської заборгованості Одеського заводу шампанських вин немає.
Одна з умов приватизації – забезпечити зберігання видів діяльності з виробництва виноградних вин протягом трьох років.
Пресслужба відомства зазначила у Facebook, що завод – одне з найстаріших підприємств країни. «Саме тут 1899 року почалася історія виробництва ігристого вина в Україні», – ідеться у повідомленні.
Упродовж понад 100 років існування виробництво вина на Одеському заводі кілька разів припиняли, востаннє це сталося 2018 року.
Потужності заводу ще з 1992 року передали в оренду приватному акціонерному товариству «Одеський завод шампанських вин».
https://www.facebook.com/spfu.gov.ua/posts/4907069335982144
У листопаді 2021 року одеське видання «Думская» писало, що до будівлі заводу на Французькому бульварі переїде Музей сучасного мистецтва Одеси. Раніше планували, що громадська організація «Інститут розвитку Одеси» та галерист Марат Гельман відкриють у ньому Будинок художника – «творчий хаб для авторів з усієї України та інших країн», і розмістять 50 майстерень, які у вихідні дні перетворюватимуться на виставковий простір.
Контекст:
7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, який передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої та малої приватизації. Як пояснили на спеціалізованому сайті, до об’єктів малої приватизації належать державні підприємства, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Такі об’єкти продають тільки через аукціони ProZorro. Підприємства, дорожчі за 250 млн грн, належать до об’єктів великої приватизації, до їх продажу залучають радників (найчастіше це великі консалтингові, аудиторські та інвестиційні компанії).
17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств.
Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.
2020 року Фонд держмайна провів приблизно 2 тис. приватизаційних онлайн-аукціонів, за підсумками яких до держбюджету надійшло 2,5 млрд грн. Доходи держбюджету від приватизації 2021 року становили 5,07 млрд грн.